Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos Alytaus skyriaus pareigūnai 2004 lapkričio 17 dieną apie 2 valandą nakties Nemune ties Rumbonių kaimu sulaikė grupę brakonierių .Tris iš jų valtyje, vieną ant kranto. Valtyje aptikti du elektros žūklės aparatai, du akumuliatoriai, du samčiai žuviai išgriebti. Valties dugne gulėjo „elektrikų“ laimikis ūsorius ir vėgėlė.

Vienas sulaikytųjų – patyręs gyvosios gamtos niokotojas ir brakonierius Stanislovas Mandeika (g.1955m), jam pagelbėjo K.J.(g.1973), V.A.(g.1966), M.B(g.1953m.). Vienas iš pastarosios trijulės –kelių policininkas.
Įvykį tiria Simno policijos nuovados pareigūnai.
Šis vėlyvo rudens brakonierių „elektrikų“ išpuolis prieš Nemuno žuvis priminė 2000-ųjų gruodžio 11-ąją, kai vidurnaktį Prienų rajone ties Uoksos kaimu keturi alytiškiai brakonieriai, gaudydami laimikį elektrine mušykla išplaukė į krantą – tiesiai į Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų glėbį. Tarp brakonierių buvo ir minėtasis Stanislovas Mandeika .
Tąsyk gamtos niokotojai neišvengė teismo .Tiesa, mielaširdingieji teisėjai grąžino konfiskuotą valtį kurią brakonieriai neva buvo pasiskolinę.
Ir kaip nustebo inspekcijos pareigūnai po ketverių metų ,lapkričio 17-osios naktį, išvydę toje pačioje valtyje besisupantį S.Mindeiką.............
Tik šįkart keturių „elektrikų“ maršrutas Nemune pasibaigė ne Prienų rajone Uoksos kaime, o Alytaus pašonėje, ties Rumbonimis.
Malonu girdėt ,kad gamtosauga visgi dirba ir tikiuosi ,kad brakonieriai bus nubausti kaip pridera, nors mano manymu baudos už brakonieriavimą mažokos ,tokiems šunsnukiams reiktu uždrausti prisiartinti prie bet kokio vandens telkinio per 100 metrų.
Tikiuosi šis straipsniukas mums žvejams pakels nors truputį nuotaikas.

"Alytaus naujienų" informacija