„Rapalos“ voblerių gamintojai prieš kurdami masalus atliko išsamius spalvų tyrimus bei bandymus. Teiginiai, išvardinti žemiau, pateikti remiantis jų tyrimais yra universalūs ir daugiau ar mažiau tinkami viso pasaulio gėlavandenėms plėšrūnėms. Šias taisykles galima pritaikyti ir guminukams.

Active Image Natūralios spalvos

Natūralios spalvos imituoja tikrą žuvelę ir tokius masalus tikrai verta bandyti pirmiausia, nesvarbu kokios būtų sąlygos. Kadangi skirtinguose vandens telkiniuose žuvelių spalvos šiek tiek skiriasi, todėl masalų, priskiriamų „natūralioms“ spalvoms, gama yra labai plati.

Active Image Ryškios ir fluorescentinės spalvos

Tokios spalvos, kaip raudona, oranžinė, geltona ir pan. natūraliai nepriklauso vandens gyvūnijos spalvoms, tačiau yra efektyvios. Šios spalvos labiau pasiteisina tada, kai žūklaujama prietemoje arba giliame ar drumzliname vandenyse.

Active Image Šaltas vanduo – šaltos spalvos, šiltas vanduo – šiltos spalvos

Šis teiginys yra stebėtinai tikslus. Pavyzdžiui, mėlyną, violetinę, baltą ar sidabrinę spalvas naudokite šaltame vandenyje.

Active Image Kaitaliokite spalvas

Nesistenkite mėtyti vis tokios pačios spalvos masalo „šukuodami“ vieną tašką – žuvis pripranta prie tos spalvos ir ja nebesidomi. Jei tame taške kibimo nesulaukiate, pakaitalioję masalų spalvą ar modelį galite sulaukti rezultato.

Active Image Geriausiai žuviai matomos spalvos skirtinguose gyliuose (jei diena šviesi, o vanduo skaidrus)

Keturios „Rapala“ spalvų rūšys

Active Image Imituojančios

Masalų spalvos imituoja tikras žuveles. Sužinokite, kokią plėšrūnę bandysite gaudyti ir pagal jos natūralų maitinimosi „racioną“ pasirinkite masalą.

Active Image Varijuojančios

Sukurta daug imituojančių spalvų variacijų, kurios turėtų atitikti konkrečią žūklės vietą bei sąlygas. Naudokite šias spalvas, norėdami tiksliai priderinti bei imituoti aukos rūšį konkrečiame vandens telkinyje. Varijuojančios spalvos labai naudingos, kai sąlygos pasikeičia net ir tame pačiame telkinyje.

Active Image Bendrosios

Klasikinės spalvos sukurtos situacijoms, kai nežinote, kokios plėšrūnės gyvena vandens telkinyje. Bendrosios masalų spalvos taip pat pasiteisina, kai žvejojama neįprastomis žūklės sąlygomis ar skaidriame vandenyje. Mėlynos, sidabrinės ar auksinės spalvos žuvelių yra tūkstančiai rūšių visuose pasaulio vandenyse.

Active Image Reakcinės

Šios spalvos sukurtos stimuliuoti, provokuoti ir sukelti plėšrūnių agresyvumą. Ryškios spalvos plėšrūnių pastebimos iš toliau, todėl didesnė tikimybė, kad žuvis spės atakuoti. Labai patogu reakcines spalvas naudoti tose vietose, kur plėšrūnės pasislėpę tamsesnėse vietose bei kur drumzlinas vanduo.

Paruošta pagal Rapala Media Service