Tikriausiai šio stiliaus, šios klasės kotai sulaukia bene daugiausiai kalbų. Tai ir jų jautrumas, paskirtis. Šios klasės kotai yra skirstomi į tris kategorijas – lengvi (2-10 g), vidutiniai (2-15 g) ir sunkūs (iki 20-25 g). Šie kotai yra skirti žvejoti stovinčiame vandenyje toli nuo kranto ar iš valties naudojant wagler tipo plūdes. Standartinis meškerykotis yra laikomas 14 pėdų ilgio (~ 4,20 m), nors gaminama jų įvairiausių ilgių. Teko rankose laikyti ir 5,50 m, ir 6,5 m ilgio rimtus kotus, kurie turėdavo iki 18  žiedų. Yra tekę žvejoti ir 3,9 m kotu. Trumpesnių kotų pirkti ar kreipti į juos dėmesį nevertėtų, nes jie tikrai negalės atlikti savo funkcijų. Geras standartinis kotas sveria apie 140 g. Jis privalo turėti ne mažiau 12-15 žiedelių plius viršūnės gale vadinamą tulpę. Daugybės žiedelių dėka esant drėgnam orui ar lyjant žvejui nesudaro sunkumų toliau užmesti sistemėlę, nes tiesinamas valas, aukštos žiedelių kojelės neleidžia valui prilipti prie blanko.

Kai kurie žvejai šios klasės kotais žvejoja ir upėse, kur vyrauja nedideli gyliai, o žuvis laikosi toli nuo kranto. Žinoma, tai nėra jokia blogybė, bet atminkime, kad šių kotų paskirtis kiek kitokia.

Ritės šios klasės kotams turėtų būti su ilgu būgneliu ir greita perdavimo eiga.Tai leistų žvejui kuo toliau užmesti, o pakirtus greitai ištraukti žuvį. Valas pilnai galėtų būti nuo paties ploniausio iki 0,28 mm. Pavadėlis atitinkamai iki 0,16 mm. Plūdės vėlgi atitinkamos formos, pailgos, daugiau skirtos žvejybai kanale, ežere ar tvenkinyje. Gerai suderinę ritės svorį su kotu mes galime tikėtis malonios žvejybos.