Ryte nušvitusi saulutė nuteikė gana optimistiškai. Labai norėjosi, kad per varžybas nebūtų lietaus. Matyt mūsų balsas ten viršuje buvo „išgirstas“. Danguje nesimatė nieko tokio kas sukeltų bent mažiausią abejonę. Atvykę prie Lampėdžio ežero pradėjome ruošti sektorius. Kiekvienas iš suaugusiųjų nuoširdžiai norėjome, kad šventė būtų pravesta gražiai, nuoširdžiai, kad vaikams paliktų įspūdį. Oro temperatūra rodė +8, bet lygus vandens paviršius nuteikė optimistiškai nes nebuvo jokio vėjelio, o kad vėliau pakilus saulutei bus šilčiau tuo irgi niekas neabejojo. Palikę mašinas ant kelio nešėme visą žvejo įrangą vandens link. Iš karto noriu pasakyti kas žvejoja ir žino Lampėdžio ežerą, kad varžybos vyko iškyšulyje nuo Vilijampolės (Raudondvario pl. ) pusės. Gražios vietos, sužaliavusi gamta bei švarūs krantai (be šiukšlių) kėlė nuotaiką.

Ryte nušvitusi saulutė nuteikė gana optimistiškai. Labai norėjosi, kad per varžybas nebūtų lietaus.

Matyt mūsų balsas ten viršuje buvo „išgirstas“. Danguje nesimatė nieko tokio kas sukeltų bent mažiausią abejonę.

Atvykę prie Lampėdžio ežero pradėjome ruošti sektorius. Kiekvienas iš suaugusiųjų nuoširdžiai norėjome, kad šventė būtų pravesta gražiai, nuoširdžiai, kad vaikams paliktų įspūdį.

Oro temperatūra rodė +8, bet lygus vandens paviršius nuteikė optimistiškai nes nebuvo jokio vėjelio, o kad vėliau pakilus saulutei bus šilčiau tuo irgi niekas neabejojo.

Palikę mašinas ant kelio nešėme visą žvejo įrangą vandens link. Iš karto noriu pasakyti kas žvejoja ir žino Lampėdžio ežerą, kad varžybos vyko iškyšulyje nuo Vilijampolės (Raudondvario pl. ) pusės. Gražios vietos, sužaliavusi gamta bei švarūs krantai (be šiukšlių) kėlė nuotaiką.

Vaikai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes. Jauniausieji kurių amžius 8-12 metų ir vyresnioji grupė tai 13-16 metų paaugliai.

Abiejose amžiaus grupėse dalyvavo ir po vieną merginą. Komisaras paruošus sektorius liepė visiems traukti burtus ir pranešė, kad jauniausieji dalyviai žvejos 2 val. su 30 min. pertrauka ir po to dar plius vieną valandą.

Paauglių grupei buvo leista žvejoti po dvi valandas du turus su 30min. pertrauka. Ir taip – startas duotas, varžybos prasidėjo.

Jaunesniem dalyviam buvo parinktas žuvingesnis sektorius todėl pabaigoje matysime, kad tai rezultatui turėjo nemažos įtakos.

Žuvis tikrai buvo aktyvi ir visi dalyviai, galima sakyti, nuo pat varžybų pradžios pradėjo gaudyti žuvytes.

Žemiau noriu pateikti ir vyresnių dalyvių nuotraukas.

Varžybose dalyvavo tiek miesto ir rajono moksleiviai.

Draugija šįmet surengė pirmas (manau tikrai ne paskutines) tokio pobūdžio varžybas.

Suprantama, draugijos tikslas populiarinti žūklę ir bandyti po truputį, po žingsnelį pritraukti (ateityje) kuo daugiau vaikų.

Pirmose varžybose kai kurie vaikai pamatė, kad atsivežė truputį netinkamą inventorių, nepritaikytą mažesnių žuvų žvejojimui. Ne visi vaikai turėjo ir jauko ar gyvų masalų. Draugija tai numatė ir nuskriaustas neliko nei vienas moksleivis.

Varžybas rėmė žurnalas „Žūklė+“, „Salmo“ parduotuvė prekiaujanti žūklės inventoriumi bei Kauno Žvejų draugija.

Didžiausias susidomėjimas buvo jauniausiųjų grupėje. Ten kiekvienas vaikas turėjo po vieną ar net po du trenerius – mokytojus kurie nestokojo patarimų, jaukino žuvytę, o kai kam net padėjo atkabinėti ją ir uždėti gyvus masalus ant kabliuko.

Nepamirškime, kad kai kuriem iš jų buvo vos 7 metukai ir jie žvejojo vos ne pirmą kartą gyvenime. Kai kurie „praktiką“ įgiję buvo tik kaimo „sodžialkose“ žvejojant karosus.

Vaikų akyse matėsi užsidegimas, noras žvejoti, laimėti, sugauti kuo didesnę žuvytę. Jiem patarimo netrūko, reikėjo tik žvejoti ir mokintis. Taip buvo žengiami pirmieji žingsniai į šį svetimą, mažai žinomą, dar neištirtą paslapčių pasaulį.

Gaila, kad dėl organizacinio užimtumo nepavyko visko objektyvu užfiksuoti. Tikrai netrūko nei „sirgalių“, nei palaikančiųjų jaunuosius žvejus mamų, tėčių, draugų.

Kas žino, gal iš šių jaunų, gražių mergaičių kažkuri irgi po metų - dviejų pradės žvejoti. Kol kas jos tik žiūri, viską akylai stebi. Na, o treneriai - mokytojai patarę, davę nurodymus, stebėjo savo žvejukus-mokinius iš šalies ir džiaugėsi ne mažiau už juos kai pastarieji traukė žuvį po žuvies.

Jei vyresnioji grupė gaudė įvairiu inventoriumi, įvairaus lygio kotais tai mažieji dėl meškerių svorio, nepatogumo gaudė gana aukštos klasės profesionale įranga. Kitaip ir būti negalėjo nes jų gležnos rankytės būtų neatlaikę sunkiųjų plastiko meškerykočių. Žvejojo, beje, visi dalyviai 100 procentų plūdinėmis meškerėmis.

Netruko prabėgti laikas. Pirmiausiai trys valandos mažiesiem, o vėliau ir visos 4 valandos vyresniem kai nuskambėjo komanda: - baigiam.

Draugijos Pirmininkas Vytautas Ignatavyčius visu rimtumu stebėjo žuvies svėrimą.

Užfiksuotieji svoriai nuotraukoje buvo vieni didesnių nes (pasikartosiu) jauniausiųjų sektorius buvo žymiai žuvingesnis tad ir laimikiai didesni.

Nuotraukoje matome Ž. Vytuko sugautas žuvytes. Tikrai nuostabus svoris.

U. Alberto iš Raudondvario svoris tik truputį mažesnis, bet taip pat įspūdingas. Be to šis berniukas savo amžiaus grupėje sugavo didžiausią žuvį, sveriančią 29 g.

Žvejojant varžybų metu B. Ievutės paklausiau ką darysime vėliau su pagauta žuvimi ir atidžiai laukiau koks bus atsakymas. . Vaikiškas nuoširdumas be jokio dirbtinumo pavirto ir dar didesnį, širdį glostantį malonumą kada Ievutė atsakė: - paleisime, tegul gyvena, juk jos dar tokios mažytės.

Širdis smagiai virpėjo iš laimės matant vaikišką šypseną veide su kuria ji paleidinėjo visą sugautą žuvį atgal į vandenį. Belieka tik dėkoti tenka tėveliams už taip gražiai auklėjamą vaiką, už supratimą apie gėrį ir darant gerus darbelius.

Vyresniųjų grupėje sveriant žuvį buvo užfiksuota raudė svėrusi 41g. Norime pabrėžti, kad už didžiausią žuvį buvo numatytas prizas. Beje antrą pagal dydį žuvį – plakiuką 32g sugavo M. Aistė. Lampėdžio ežero vanduo kur vyko varžybos tikrai buvo labai skaidrus, gyliai žvejojant 4m meškerytėmis siekė iki 0,80 -1m todėl tikėtis, kad bus sugauta labai didelė žuvis būtų buvę naivu.

Kadangi šį kartą rėmėjai buvo dosnūs tad nuskriaustųjų tikrai nebuvo. Buvo apdovanojami visi dalyviai, prizininkai, žvejai sugavę didžiausią žuvį, jauniausias žvejas ir t. t. . .
Ir štai bendra rikiuotė - skelbiami nugalėtojai.

Trečią vietą vaikų grupėje užėmė Albertas Uska iš Raudondvario. Jo sugautas laimikis svėrė 816 gramų. Albertukui žvejoti padėjo ir paslapčių „mokė“ varžybų metu „Salmo“ klubo sportininkas Algis Čepkevičius bei R. Adomaitis (garsus muselininkas).

Antruoju toje pat amžiaus grupėje tapo Vytautas Žukauskas kurio svoris viršijo net kilogramą ir sudarė 1083g. Vytukas turi labai puikų mokytoją, savo senelį Silvestrą Kavaliauską nemažiau žinomą ir garsų sportininką Lietuvos žvaigždyno tarpe.

Na ir trečia dalyvė, pati jauniausia (jei tik 7m) sužvejojo įspūdingą 1158g svorį. Aišku, mergaitei sunku buvo kovoti su berniukais todėl jei “padėjo“ Sigitas Kazlauskas dar vienas „Salmo“ klubo sportininkas. Taigi, teisėjų tolerancijos ir „gero mokytojo“ dėka šiai mergaitei pavyko tiek prižvejoti žuvų.

Toliau pristatysime vyresniąją grupę paauglių. Šeštą, garbingą vietą užėmė Žygimantas Rimkus kurio svoris siekė 38g. Turiu pastebėti, kad vyresnėje grupėje sektoriai buvo tikrai ne žuvingi, o ir aukšlės svėrė vidutiniškai 6-9 gramus.

Penktą, garbingą vietą iškovojo Haroldas Jomantas kurio laimikis svėrė 42gramus. Vaikinai sakė, kad pamatė kokių meškerių ir ko reikia norint geriau pasirodyti per tokio lygio varžybas ir pažadėjo kitiems metams geriau pasiruošti.

Ketvirtą vietą užėmė Tomas Apanavičius. Tomo svoris siekė 314gramų. Taip pat Tomas gavo specialų prizą – graibštą už didžiausią sužvejotą žuvį.

Trečią – prizinę vietą iškovojo Lukas Bloznelis kuris sugebėjo ištraukti 413gramų žuvies. Beje neseniai Lukas Skirvytėje vykusiose varžybose buvo užėmęs 4 vietą, o dabar trečias. Vadinas einama teisingu keliu.

Antra vieta, labai visiems netikėtai atiteko jaunai mergaitei Astai Morozovaitei kuri aplenkusi daug berniukų nusileido tik čempionui ir sugavo net 455gramus žuvies. Tiesa jos plakis užėmė antrą vietą tarp didžiausių žuvų.

Na ir pirmą, garbingiausią vietą iškovojo Evaldas Morkūnas. Evaldas sugebėjo sužvejoti 516gramų aukšlių. Per čempionatą buvo sugauta plakių, raudelių, aukšlių ir ešeriukų. M. Evaldas-čempionas tarp vyresniosios grupės dalyvių.

Kaip jauniausia dalyvė papildomu prizu – skiaure žuvims buvo apdovanota Ievutė Bloznytė. Taip pat ši mergaičiukė Per šių metų Kauno miesto čempionate sužvejojo daugiausiai žuvies ir tapo šių metų čempione.

Atminimui visi dalyviai sutiko mielai papozuoti prie rėmėjų vėliavos. Varžybas pravedė Kauno Žvejų draugija. Vaikus diplomais apdovanojo ir sveikino Lietuvos Federacijos Sportinės Žūklės Prezidentas, Kauno Žvejų draugijos Pirmininkas Vytautas Ignatavyčius.

Kažkas, lyg tarp kitko paklausė vaikų ar patiko varžybos. Pasigirdo iš karto apie puse balsų:
-žyyyyyyyyynoma. Aišku, galima smerkti, kritikuoti šių varžybų lygį ir tai bus natūralu nes tobulėjimui ribų nėra, o ir tuo labiau, kad tai buvo pirmosios Kauno miesto pirmenybės. Smagu kada matai, girdi apie pravestas varžybas Alytuje, apie įvykusią šventę vaikams Gargžduose, o dabar štai ir Kaune. Ir tikrai ne dėl „paukščiuko“ar „varnelės“ tai buvo daroma. O iš meilės vaikams, iš noro kažką duoti, parodyti, pamokyti. Tiek skiepijimas gamtai, žuvyčių paleidimui, mokymas nešiukšlinti manau nėra pats blogiausias dalykas ko mes vyresnieji siekiame. Dabar šie vaikai grįš į savo klases, mokyklas, pasipasakos (kitas kukliai nutylės) kaip viskas vyko, ką pamatė, ko išmoko. Neskubėkime skaičiuoti, daryti išvadų, bet viena šventai tikiu, kad kitose varžybose šių vaikų bus tikrai daugiau. O ir vaikų šypsenos vaiduose, patirtos emocijos tai yra tas ko niekada nesuvaidinsi. Mums vyresnės kartos žmonėms didesnės padėkos ir būti negali.
Dar kartą ačiū rėmėjams, visiems padėjusiems pravesti varžybas, vaikams už dalyvavimą.

P. S. Maža pastabėlė. Visus norinčius ir galinčius atvykti liepos 11-12 d. prie Nemuno į Bubius (~5 km už Kulautuvos) į Lietuvos jaunimo spiningavimo ir meškeriojimo varžybas plūdine meškere kviečiame ir laukiame. Tėveliai, mamytės, nebūkite abejingi savo atžaloms, atvežkite juos ir kartu atvykite patys. Gražus oras, gamta, bei jūsų vaikų patirtos emocijos čempionate – kas gali būti gražiau ir mieliau. Tikrai lauksime visų Jūsų atvykstant.

Kaunas, Lampėdžio ež.
2009-05-16

Autorius S. Kazlauskas