Sigitas Kazlauskas (SIGUTIS)

Plūdinės žūklės specialistas

Taip jau sutapo, kad ši išvyka pagal kalendorių yra kaip ir paskutinė žiemos diena nors.......

Žiema jau į pabaigą, o aš atrodo tik tarytum įgaunu pagreitį. Taip jau sutapo, kad šis penktadienis man išpuolė laisvas, o noras žvejoti didžiulis tai ir neiškenčiau, nulėkiau pažvejoti.

Oras nuo ryto ypatingai didelių permainų nežadėjo, bet apie pietus saulutė turėjo išlįsti. Nedidelis pliusas ir mažas vėjelis nuteikė mane (gerąja prasme) būsimai žvejybai.

Prie atvykstant jei dar kiek abejojau dėl ledo storio ir užlipimo ant jo tai išvydus vaizdą vietoje viskas stojosi į savo vietas – neliko jokios baimės, kad kur pakraštyje įlūšiu ir pan.

Pasišėrus ir truputį praėjus kuriam laikui pavyko sužvejoti didesnę kuoją. Nuotaika vis gerėjo, o žvejyba ėjosi kaip iš pypkės.

Turiu pasakyti, kad šį kartą dienos normos sužvejoti nepavyko, bet gražių žuvų sužvejojau ne vieną. Veikė tiek jaukas, tiek parinkta avižėlės spalva. Ešerių vėl sužvejoti nepapuolė, kibo vien balta žuvis ir tai kurią pagrinde sudarė kuojos. Na, smagu kada žuvies aktyvumas geras nes kitu atveju veltui sėdėti ir "šalti užpakalį“ būtų tikrai menka romantika. O čia, prašom, štai toks neblogas laimikis.

Pabaigai noriu pasakyti, kad jaukinau juodos spalvos jaukais firmos „SENSAS“ skirtais žieminei žūklei. Na, o masalui šį kartą naudojau net po 2-3 uodo – trūklio lervas vienu metu. Ir viskas kartu paėmus lygtai pasiteisino.

Nežinau kiek kartų dar pavyks užsiropšti ant ledo, bet kol toks jo storis ir kraštai neatitirpę tai manau, kad pažvejoti dar pavyks.

Suprantu, kad su kiekviena diena šylant orams, ledas plonėja, o tai reiškia jog greitai poledinės žūklės sezonas bus baigtas ir pradėsime žvejoti plūdine meškere. Vienus tai varo į neviltį, o kitiems sukelia džiaugsmą, bet tokia yra realybė ir nieko čia nepakeisi. Ne gamta, o žmogus turi taikytis prie gamtos ir jos pateikiamų siurprizų.