Vakar, ketvirtadienį buvo vykdomas „planas chuliganas“, kurio pagrindinis tikslas buvo pauostyt (o paskui jau iškept) stintą. Ramiai, be sąžinės graužimo viską galėčiau suversti 13 dienai, bet ką jau čia....

Iš pat ryto pavėlavau į 8 valandos keltą, atbėgau pūškuodamas ir tik ranka pamojau nuplaukiančiam. Kasininkė irgi „pradžiugino“ – „A sekantis keltas 9 valandą“.... Valandą prasėdėjau ant suoliuko keikdamas pats save. Galų gale persikėliau į Smiltynę, nėjau į visų garbinamą vietą prie jachtklubo, o stojau prie pirmų dviejų žibintų.

Kad per daug neišsiplėst pabandysiu viską išdėstyti trumpai aiškiai:
9:30. Dugninės su masalais (žiobrio kūno gabalai) mirksta vandenyje. Srovė vos juntama iš jūros pusės.
9:30 – 10.00. Pirmos dvi plekšnės kapeikinio dydžio – stintų nei kvapo. Šalia atsistoja senukas, kurį mintyse visą dieną vadinau seneliu Mazajum. Nors nuo manęs jis per 20 metrų, vis tiek sėkmingai kartas nuo karto vis permeta per mano valus.
10:30 – 12:00. Dar 9 plekšnytės, stintų....na nėra tų stintų. Norėdamas apšilti ir išsiaiškint „metimo tikslumo“ klausimus einu pas senelį Mazajų. Padarom 4 x 52g.
12:00 – 14:00. Kibimas aprimo, tiksliau visiškai nustojo kibti. Vėjas sustiprėjo, nosis šąla, snarglys tįsta.
14:00 – 17:00. Pradeda rinktis liaudis. Vėjas aprimsta, kibimas po truputi gerėja. Jau šalia esantys pagauna pirmąsias stintas. Mane stintos ignoruoja – einu pas Mazajų..... 4 x 52 g.
17:00 – 19:00. Srovė pasisuko iš marių pusės. Tai vienas tai kitas ištraukia po stintą, plekšnės kimba visiems. Pradedam mesti visai šalia kranto. Atsargūs patampymai, niekaip neina pakirst. Galų gale išprašau 3 stintikes į krantą. Renkuos daiktus, nes kitam krante jau tuoj turi atvažiuoti transportas iki namų.

Reziume: 24 plekšnės, 3 stintos, 1 rotanas.

Išvados: Plekšnių daug tik kad jos 5 litų monetos dydžio. Stintos pradeda judėti, tik didesniems jų būriams greičiausiai trukdo plūstantis iš marių vanduo, todėl jos ir „tūsinasi“ priekrantės zonoj.

Kaip vakar kibo prie jachtklubo neturiu žalio supratimo, bet po pirmais dviems žibintais tie kurie žvejojo netingėdami ir kuriems nors truputį sekėsi apie 10-30 stintų turėjo pagaut.

Tai va tokios naujienos iš gražiausio ir geriausio miesto Lietuvoje Memelio.

Sample Image
Sample Image
Sample Image
Sample Image
Sample Image

Akiniai