Ką tik grįžau po antros trijų parų žūklės. Limpa akys ir pirštai nepataiko į klavišus....
Iš viso 18 vėgėlių. Didžiausia 3,1 kg. Dar 6 virš 2 kg. Įskaitinių (tokiomis laikau nuo 1,5 kg) 11 vnt. Bendras svoris apie 25 kg. Paėmiau penkias didžiausias. Jau kelintą kartą pačią didžiausią pagaunu apie 6:00 ryto.

Nors nuvykau pirmadienį apie 15:00, bet iki 22:00 turėjau laukti vietos. Belaukdamas pradėjau viena meškerėle ieškoti nuotykių. Juos greit radau. Palikau tris sistemas iš eilės. Bet radau mikroskopinio dydžio švaraus dugno lopinėlį, iš kurio per valandą „išprašiau“ tris marmurines.

Kaimynai iš vienos pusės pagavo tris vėgėles trise. Kaimynas iš kitos pusės pasirodė kietas ir vienas pagavo 5 vėgėles. Didžiausia 3,7 kg. Taigi, kiekvienas gali pasirinkti tą žūklės stilių (ir laimikį), kuris jam priimtinesnis.

Paskutinę naktį, spustelėjus -6º C šaltukui, vos nenumiriau ant kranto. Išsislapstė visi kas gyvas. Likau vienas. Kibimas pragariškas. Sliekas suakmenėja, dar neužbaigus kabinti. Kartu su juo – ir pirštai. Skauda visas plaštakas, kurios kankina mane jau nebe pirmi metai. O šaltis toks, kad jokie rūbai nebegelbsti. Visgi kažkodėl esant vos keliems laipsniams, vėgėlių žūklė gerokai ekstremalesnė, nei poledinė prie -15ºC. Ant ledo viskas sausa. Čia viskas šlapia ir šąla..

Pradėjus šalti labai sunerimau dėl pinto valo. Na, maniau, žūklė baigta. Nustebau, kai metant nebuvo jokių problemų. Tefloninis Dyna Cable padengimas davė savo efektą. Nekeisiu pinto valo į jokį kitą. Nepamainomas vėgėliaujant. Kibimai matosi preciziškai. Jei koks mazgelis – įmanoma surišti, kad jo beveik nesijaustų. Nesensta bent 4-5 sezonus. Užkabinus visas valas visad lieka su manimi. Užnešus žolėmis, peštelėjus labai lengvai jas perpjauna.

Ilga laiką sukau galvą, ką čia tobulesnio sumanius „šatrulei“ pakeisti. Pas kaimynus, kurie tas tris pagavo, pamačiau tokią mažeikiečių sugalvotą sistemą. Pridedu nuotraukas. Bandysiu pasidaryti. Iš esmės labai patiko. Varpelis stovi aukščiau valo, ir valo judesių amplitudė varpeliui perduodama padidinta.

Sample Image
Sample Image
Sample Image

Kibimai paroje išsidėstę beveik kaip pagal vadovėlį. Pora kibimų prieš temstant. Temstant nustoja. Sutemus pusvalandį tyla. Paskui nuo 18:00 iki maždaug 19:00 šiek tiek barškalioja. Kaimynai iš dešinės ištraukė net dupletą. Paskui vėl pauzė iki devintos. Paskui vėl šiek tiek kibalioja iki beveik pusiaunakčio. Iki antros nakties – visiškas štilius. Ir nuo antros nakties iki ketvirtos – pats geriausias paros kibimas. Ir kuo vakarinis kibimas atbulesnis, tuo naktinis aktyvesnis. Man rods, iš vakaro jos atsargauja dėl tokio aktyvaus tautiečių „dalyvavimo“. Švinai tik skraido, durelės tik bilda, kamčiai tik pokši.... Paskui dalis chebrytės nusprendžia, kad nekimba ir išvažiuoja. Kita dalis nusprendžia, kad nekimba ir eina miegoti. Tada vėgėlės nusprendžia, kad tikriausiai jau visi plėšrūnai miega. Ir tada aš nusprendžiu, jog išmušė mano valanda. Variau šiąnakt nuo 2:00 iki 4:00 net šlapias. Po to – vėl štilis, jei neskaityti keleto pabilsnojimų prieš auštant. Man asmeniškai niekad nekimba nei švintant, nei temstant.

Išbandžiau ir laikau, kad labai pasiteisino papildomas švinukas ant viršutinio pavadėlio. Pats mano pavadėlis gan ilgas – virš metro. 2-3 g labai pailgos formos švinuką dedu apie 15 cm nuo kabliuko. Tik taip pavadėlis nesipainioja. Kaip jau rašiau – manau, jog ant viršutiniojo kimba gerokai rečiau todėl, kad pagrindiniam valui leidžiantis link švino, pavadėlio mazgas kybo virš dugno ir srovė plazdena visą pavadėlį su masalu pakilusį virš dugno. Kuo staigiau gilėja ir kuo stipresnė srovė – tuo didesnė tikimybė, kad viršutiniojo pavadėlio masalas negulės ant dugno. Švinukas jį sėkmingai paguldo.

Jei be švinuko, statistiškai ant viršutiniojo kibdavo apie 10-20 proc. visų atvejų, tai dabar šis skaičius ne mažiau 40 proc. Šie du pavadėliai niekad nebus lygiaverčiai dėl kitų priežasčių. Jei užmetus šviną nors kiek truktelime, visi pavadėliai prisiglaudžia prie pagrindinio valo ir tokios valų raizgalynės vėgėlė vengia. Jei kas netiki – tepabando priekrantėje, kur gausu mailiaus, įmesti bet kokį daiktą, kurio natūraliai ten neturėtų būti. Matysite, kad net eilinis „piskarikas“ tą daiktą aplenks ratu.

Kuo labiau pasroviui metame, tuo viršutinis pavadėlis bus mažiau produktyvus.

Sample Image
Sample Image
Sample Image

Vėgėlių sezonas baigtas…

Vidas Vilčinskas