2007-08-31
Visi žino, kokie puikūs slėniai sraunios Dubysos ir kaip norisi užmesti meškerę važiuojant pro šalį, tačiau dažniausiai pasirenkame kitus telkinius, kuriuose tikimės pagauti daugiau ir didesnės žuvies. Bet šiandien nusprendėme pabandyti paspiningauti šioje upėje, ne kur nors jos žemupyje, bet maždaug ties Tytuvėnais. Upė tikrai graži savo vingiais, o ir vandens, po gausių lietų, netrūksta.

Žvejojame nedidelėmis sukriukėmis ir viliamės surasti karališkąją žuvį upėtakį. Tikriname įvairias vietas, staigius pagilėjimus, akmeningus ruožus, bandome užmesti už įvairių kelmų, šiekštų ir panašiai, kurių šioje upėje tikrai netrūksta. Tačiau rezultatų kol kas nesulaukiame... Tiesa, sukriukes vis palydi maži šapaliukai arba ešeriukai. Posūkis už posūkio įveikiame brūzgynus prie upės, tikriname įvairiausias vietas ir vienoje iš jų, Dubai pasiseka suvilioti ešerį. Nupaveiksluojame ir paleidžiame, ši žūklė mums pažintinė su dar mums nepažįstamomis vietomis. Mano sukriuke taip pat po kelis kartus atsiveja ešeriokai, tačiau negriebia. Tačiau oras puikus, vietos labai gražios, smagu nors ir nekimba. Trumpam išsiskiriame su Duba, jis vienoj upės posūkio daly, aš šiek tiek tolėliau, už krūmų. Keletas metimų - vėl ešeriokas atsiveja iki pat kranto, nekimba, braunuosi link Dubos. Priėjęs arčiau, išgirstu tokius žodžius:
-Nepatikėsi, bet buvau pakabinęs upėtakį, gal apie kilogramą, stvėrė du kartus, bet nepakirtau, žinok kojos dreba.
Na štai, ką ir reikėjo įrodyti, vis tik jų čia yra, o ir kaip galėtu nebūti, sąlygos tikrai puikios jiems gyventi. Dar pabandome pusiau museline pažvejoti, masalui naudodami žiogą. Kibo ir tokia sistema žvejojant, tačiau laimikiai smulkoki, mažutis šapaliokas ir srovinė aukšlė. Tiesa pasakius, labai įdomi tokia žūklė, kai aplink tokie gražūs vaizdai, o jei dar ir kažkas užkimba, tai nuotaika visai dienai puiki. Na, žūklės pabaigoje tą nuotaiką bandė sugadint lydekiokas, nusinešdamas Dubos sukriukę, tačiau sugadinti nuotaikos jam nepavyko. Pasigrožėkite ir jūs puikiais Dubysos vaizdais.

Balčius