Lapkričio antrą savaitę prasidėjusiomis mokslo atostogomis, tikėjausi bent kas antrą dieną, paimti meškerę į rankas ir taip išnaudoti vis trumpėjančias paskutinio rudens mėnesio dienas, bet... Oras su kiekviena diena vis blogėjo, nuo pirmadienio prasidėjusį lietų keitė stiprūs vėjai ir taip visą savaitę, kol galų gale graži, saulėta sekmadienio diena, puikiai nuteikė išvykai į žvejybą.

Šiame trumpame straipsnyje nepasakosiu ir neišsiplėsiu apie žvejybą sudurtine meškere, o tiesiog pateiksiu trumpą reportažą, apie vieną mano mėgstamiausią Agluonėnų užtvanką.

Užtvankos vanduo drumzlinas, tėkmės vos juntama , dugnas dumblėtas, kai kur akmenuotas ir apžėles. Gylis apie 2 metrus ir jo perkritimų beveik nėra. Gaudant tiek penkių tiek trylikos metrų meškere gylis tas pats. Gaudant iš toliau t.y match tipo meškere galimi nežymūs pagilėjimai. Užtvankos plotis iki 60m.

Agluonos užtvankoje dominuojančios žuvys: karšiai, kuojos, aukšlės. Taip pat yra ešerių, karosų, karpių, lynų, lydekų, šapalų. Atvykęs prie užtvankos pamačiau stipriai pakilusį vandenį, jeigu vasarą, šis lašišoms skirtas praėjimo takas nestipria srove teka žemyn, tai dabar jis buvo vos neišsiliejęs iš kraštų.

Kadangi žūklės laikas vėlyvas ruduo, oras ir vanduo stipriai atšąlęs, todėl ir jaukas turi būti atitinkamai paruoštas. Jaukui pasirinkau Timar-Mix serijos „Super Bream“ ir „ELITE Bream“ jaukus.

Jaukai pakankamai kvapnūs, todėl jokių kitų priedų ar aromixų nenaudojau. Tiesiog abu pakelius padalinau pusiau ir sumaišiau su 4 kg per sietelį pertrintos kurmiarausio žemės.

Juodžemį pasiruošiau vietoje. Atminkite vieną, kad kuo žemė tamsesnė, tuo ji lipnesnė - turi mažiau smėlio ir kitų dirvožemyje esančių priemaišų.

Žemė trinama per sietą...

Paruoštas juodžemis, puikus balastas tiek vėlyvą rudenį, tiek ankstyvą pavasarį.

Po lietingų dienų žemė stipriai sudrėkusi, todėl sausą jauką persijavęs per sietelį, tiesiai sumaišiau su labai drėgnu juodžemiu. Taip žemėje esanti drėgmė tolygiai pasiskirstė su jauku.

Kai jauką paruošiau perėjau prie įrankių. Pyla 2010 taurės varžybose sulaužiau 11,5 m sudurtinės meškerės dalį, todėl paruošiau 9,5 m sudurtinę.

Kaip matote nuotraukoje žūklei naudojau 0,7gr “Mikado” ir 0,3gr “Dino” keliamosios galios plūdes.

Pagrindinis valas 0,102 mm, pavadėlis 0,088 mm CRALUSSO „Hooklength line”. Kabliukas Drennan “Fine Maggot” 16 nr.

Viską jaukinau puodeliu.

 

Nusprendžiau gaudyti 2,5 val.

Masalui naudojau musės lervas “Pinkas” ir mėšlinius sliekus.

Žūklės pradžioje puodeliu suguldžiau 9 apelsino dydžio jauko rutulius. Tam, kad išvengti aukšlių nei vieno rutulio nemečiau ranka. Vanduo stipriai paikilęs, užtvankoje buvo juntama nestipri srovė, juodžemis puikiai veikia prie dugno, metant ranka papildomai pridėčiau Collix kijų, be to keletą rutulių sumaišiau su musės lervomis. Tai ir buvo pagrindinis pasirinkimas, jaukinti puodeliu.

Pirmo kibimo ilgai laukti neteko, ant kabliuko pakabintos vienos pinkos iškart susigundė  50 gr sverianti kuoja. Kibimai visi nuo dugno, pakėlus nuo dugno masalą kibimas pailgėdavo. Labai išryškėdavo skirtumas, kuomet masalas stovėdavo, ir kada jį lėtai tempdavau prieš telkinyje esančią, silpną srovę. Vienodas žuvų aktyvumas išsilaikė valandą, pakeitus topą su 0,3gr plūde sugavau aukšlę ir keletą kuojyčių, tačiau žuvis tarytum dingo. Papildomai nustūmiau tris jauko rutulius ir užkabinau dvi pinkas. Po minutės plūdė lėtai nuvažiavo ir valo gale pajutau rimtesnį priešininką, po kelių sekundžių delno dydžio karšiokas atsidūrė tinklelyje. Praėjus keletai minučių, vėl toks pat kibimas ir dar vienas karšiukas.

Masalui užkabinu slieko gabaliuką ir apie 5 minučių pauzė, kol ant kabliuko atsiduria paaugusi kuoja. Daugiau karšiokų kibimų nesulaukiu, todėl į jaukinimo zoną „nuvažiuoja“ du jauko rutuliai. Kibimas pasitaiso, bet vien nedidelės iki 100 gr sveriančios kuojos. Matyt karšiukų būrelis pasitraukė, bandau extra variantą, į porą jauko rutulių pridedu pinkų ir pajaukinu puodeliu. Iki žūklės pabaigos dar sugaunu vieną apie 400 gr sveriantį karšį ir postambę kuoją.

Mano nuomone kibimas būtų buvęs ilgesnis, jeigu ne į žvejybos pabaigą, prasidėjęs lietus. Gaila neturėjau uodo trūklio lervų, manau jos būtų stipriai pakoregavusios kbimą. Sliekas dirbo sunkiai, dvi pinkos buvo kur kas geriau, nei slieko vienas ar du gabaliukai, sumuštinis irgi nedirbo. Tačiau paturėjau puikią žvejybą, kuri tikiuosi dar nepaskutinė...

 

Visa žuvis buvo paleista atgal...

 

Svarstyklių neturėjau, bet virš 2 kg turėjo sverti...

Martynas Baranauskas
www.pyla.lt