Šių metų spalio 4 d. Latvijoje įvyko šeštasis tradicinis festivalis. Jis buvo organizuotas netoli Jūrmalos – Babitės ežere. Susidomėjimas šiuo renginiu Latvijoje milžiniškas – nors registracija vyksta tik internetu, 150 dalyvių užsiregistravo per tris dienas. Dalyvių skaičių ribojo valčių skaičius, todėl turintiems nuosavas valtis buvo galima papildomai užsiregistruoti varžybų dieną. Nors ežeras pakankamai didelis – apie 8 km ilgio, tačiau vidutinis gylis 1 - 2 metrai.

Oras pasitaikė „lydekinis“, pūtė stiprokas vėjas ir visai palei bangas skriejo žemi debesys, kartkartėmis išpildami smulkų lietutį. Nuaidėjus startui apie 80 valčių pasklido po ežerą. Aš su „Meškeriotojo“ žurnalo redaktoriumi Audrium išplaukėme paskutiniai – vis rūpėjo kaip varžybų organizatoriai „susitvarko“ su tokia žvejų gausa, kokios žvejų nuotaikos. Labai nustebino, kad dalyvių tarpe pastebėjome nemažai moterų.... Vyrai vaikščiojo išdidžiai pakėlę galvas ir beveik su pasmerkiančia šypsena žvilgčiojo į valtis sėdančias moteris... Varžybų laikas netruko prabėgti ir mes pirmi nuskubėjom link kranto, kad galėtume pirmi užfiksuoti grįžtančius žvejus su jų laimikiais. Visų nuostabai ir pasigėrėjimui didžiausią 5,170 kg margašonę pagavo Kristina Meklerė iš Ciesis miestelio. Reikia pažymėti, kad lydeką ji suviliojo Rolling Minnow SALMO vobleriu RM11–24F.

Jos vyras tik skėsčiojo rankom ir kaltai šypsojosi... Vis dėlto vyrų autoritetą išgelbėjo Janis Strazdninš sugavęs penkias 6,410 kg bendro svorio lydekas. Reikia pažymėti, kad iš pusantro šimto dalyvių lydekas pagavo 37 dalyviai. Likusieji pasitenkino šašlyku ir keptomis dešrelėmis su kava bei prizais, kurie buvo skirti ne tik geriausiems žvejams, bet ir burtų keliu išaiškintiems „nevykėliams“.

SenasBebras