2020-03-21

Vėlų kovo 31-osios vakarą Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su asociacijos „Lašišos dienoraštis“ nariais sulaikė penkis asmenis, Neryje žvejojusius draudžiamu metu.

Visi sulaikytieji kaip susitarę aiškino, kad draudimo nežinojo, tačiau išvengti atsakomybės jiems nepavyks: bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai, konfiskuotos meškerės, be to, kiekvienam teks sumokėti baudą (120–300 eurų).

Aplinkos apsaugos departamentas visiems žvejams primena, kad Neryje draudžiama žvejoti nuo saulės laidos iki patekėjimo (pagal kalendoriuje nurodytą laiką) nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d.

Taip pat primename, kad nuo balandžio 1 d. iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti salačius.

Žvejyba draudžiamu metu nėra vienintelis žvejybos taisyklių pažeidimas – aplinkosaugininkai gana dažnai sulaiko pažeidėjus, žuvis gaudančius neteisėtais įrankiais.

Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, vykdydama akciją  „Lydeka 2020“, kovo 27 d. Amalvo ežere sulaikė du piliečius, žvejojančius statomaisiais tinklais. Konfiskuota guminė valtis, 2 vnt. statomųjų tinklų, apskaičiuota 120 eurų žala už sugautą lyną, 6 kg karosų, 1 kg plakių, surašyti du  administracinio nusižengimo protokolai.

2020-03-26

Įspėjimų, kad aplinkosaugininkai dirba ir karantino metu, paiso ne visi. Štai naktį iš kovo 25 į 26 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Trakų r. Navos ežere sulaikė du žuvis badančius asmenis.

Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos darbuotojų sulaikyti pažeidėjai, metaliniu žeberklu spėję nudurti vieną lydeką ir tris karšius, žvejojo plaukdami valtimi ir pasišviesdami prožektoriumi. Už neteisėtą žvejybą kiekvienam asmeniui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, taip pat bus konfiskuota valtis, akumuliatorius, žibintas ir žeberklas ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 325 eurus.

2020-04-06

Ankstų pirmadienio rytą, balandžio 6-ąją, vykdydami akciją „Lydeka“, ties Pašventupio kaimu, Prienų rajone, Alytaus gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai sulaikė neteisėtai Nemune žvejojančius asmenis.  

Vienas pažeidėjas stebėjo padėtį krante, o kitas plaukė traukti statomojo tinklo (draudžiamo ne mėgėjų žvejybos įrankio). Krante budintis brakonierius bandė įspėti „kolegą“, tačiau abu buvo sulaikyti su visais įkalčiais.

Asmenys buvo pastatę vieną tinklą ir sugavę tris karpius, du lynus ir 50 kg karosų. Už neteisėtą žvejybą jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Be to, teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančią 750 eurų, ir atsisveikinti su žvejojant naudota valtimi ir statomuoju tinklu.

Keliomis dienomis anksčiau, balandžio 3-iąją, Alytaus pareigūnai brakonierių sulaikė prie Netiesėlio ežero, Varėnos rajone. Asmuo žvejojo trimis statomaisiais tinklais ir turėjo sugavęs tris šapalus ir 3 kg kuojų. Jam gresia 120–300 eurų bauda, gamtai padaryta žala siekia 207 eurus.

Aplinkos ministerijos informacija