2019-12-02

Gruodžio 2 d. rytą Švenčionių rajone Vajuonio ežere sulaikytas asmuo, iš valties žvejojęs statomuoju tinklu. Pažeidėjas tinklą saugojo visą naktį, tačiau pareigūnų pergudrauti jam nepavyko, kaip ir nepavyko sugauti žuvų.

Už neteisėtą žvejybą draudžiamu ne mėgėjų žvejybos įrankiu asmeniui gresia nuo 120 iki 300 eurų administracinė bauda kartu su pažeidimo padarymo įrankių – valties ir statomojo tinklo konfiskavimu. Maždaug prieš mėnesį tas pats asmuo buvo sulaikytas toje pačioje vietoje, žvejojęs tokiu pačiu būdu, todėl šįkart bus įvertintos ir sunkinančios aplinkybės.

Sulaikyti pažeidėją padėjo aplinkos apsaugos pareigūnų gauta informacija apie galimai neteisėtai žvejybą su tinklais Vajuonio ežere vykdantį asmenį.

2019-12-04

Gruodžio 4 d. vakarą vėl toje pačioje vietoje – Švenčionių rajone Vajuonio ežere – sulaikyti du asmenys, iš valties žvejoję draudžiamu būdu ir draudžiamais tinkliniais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – dviem statomais tinklais. Pučiant gana stipriam vėjui, visiškoje tamsoje, nenaudodami jokio šviesos šaltinio pažeidėjai  „dirbo“ gana profesionaliai, nes tinklai buvo pastatyti praėjusią naktį skirtingose ežero pusėse. Buvo sugavę 2 kg seliavų.

Už neteisėtą žvejybą draudžiamu ne mėgėjų žvejybos įrankiu asmenims gresia nuo 120 iki 300 eurų administracinė bauda kartu su pažeidimo padarymo įrankių – medinės valties, statomųjų tinklų ir žuvies – konfiskavimu. Taip pat bus įvertinta ir žala žuvų ištekliams.

2019-12-16

nkstų penktadienio rytą surengtos pasalos metu Kauno mariose sulaikyti 2 pažeidėjai, vykdę neteisėtą žvejybą statomaisiais žvejybiniais tinklais. Šiuo ne mėgėjų žvejybos įrankiu asmenys sugavo 32 kilogramus kuojų ir ešerių, 12 sterkų, 6 lydekas, 3 karšius, 2 lynus ir 2 aštriašnipius eršketus.

Už šiuos pažeidimus asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių – statomųjų žvejybinių tinklų ir medinės valties – konfiskavimu. Taip pat asmenys turės atlyginti beveik 4000 tūkstančius eurų siekiančią gamtai padarytą žalą.

Aplinkos ministerijos informacija