2019-09-02

Molėtų rajone prie Galuonų ežero sulaikyti du pažeidėjai, žvejoję draudžiamais žvejybos įrankiais – statomaisiais tinklais.

Už padarytą pažeidimą asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių – 4 statomųjų tinklų – konfiskavimu. Taip pat pažeidėjams reikės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą už sugautus 8 plakius, 3 ešerius, 4 kuojas ir 3 raudes, kuri sudaro beveik 34 eurus. Kaip vėliau paaiškėjo, asmenys anksčiau bausti už žvejybą draudžiamais žvejybos įrankiais.

Pažeidėjai sulaikyti po to, kai rugpjūčio 29 d. buvo gautas pranešimas apie minėtame ežere pastebėtą tinklą. Į įvykio vietą atvykę aplinkos apsaugos pareigūnai rado vandenyje pastatytą tinklą, tačiau neištraukę jo iš vandens nusprendė palaukti pažeidėjų. Netrukus pakrantėje pasirodė du asmenys, kurie nuo kranto virve išsitraukė du surištus tinklus, o paėję pakrante tokiu pat būdu išsitraukė dar du tinklus.

2019-09-09

Per rugpjūčio mėnesį aplinkos apsaugos pareigūnai organizavo 108 reidus ir patikrino 1232 asmenis bei 35 verslinės žvejybos įmones, taip prasidėjo pirmasis kasmet organizuojamos akcijos „Lašiša 2019“ etapas „Migracija“.

Per atliktus reidus nustatyta 40 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimų, iš jų – 7 šiurkštus. Taip pat nustatyti 2 verslinės žvejybos pažeidimai ir dar virš 50 saugomų teritorijų reikalavimų pažeidimų. Daugiausiai visų pažeidimų – 80 – fiksuota Klaipėdos regione. Taip pat pažeidimai fiksuoti Kauno, Marijampolės, Alytaus ir Vilniaus regionuose.

Gamtos išteklių apsaugos skyriaus viršininkas Kęstutis Motiekaitis aiškina, kad Klaipėdos regionas išsiskiria pažeidimų kiekiu dėl žvejų mėgėjų pamėgto Nemuno deltos regioninio parko.

„Būtent Klaipėdos regione fiksuota daugiausiai visų pažeidimų, nes didžiąją dalį jų sudaro pažeidimai dėl Nemuno deltos regioninio parko Lankymosi taisyklių nesilaikymo. Asmenys bausti ar įspėti už važinėjimą per žolinę dangą, mašinos statymą prie vandens telkinių stovyklaviečių ir laužaviečių kūrimą bei kitus pažeidimus. Tiesa, fiksuoti ir mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai, pavyzdžiui, žvejyba be leidimų“, – sako K. Motiekaitis ir priduria, kad šis skaičius – puikus įrodymas, kad net specialiųjų reidu metu fiksuojami įvairaus pobūdžio pažeidimai.

Visiems pažeidėjams už neleistinu metu sugautą lašišą gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų bei pažeidimo įrankių konfiskavimas. Šiuo metu iš pažeidėjų jau konfiskuota 11 mėgėjų žvejybos įrankių ir 4 ne mėgėjų žvejybos įrankiai. Taip pat už kiekvieną sugautą lašišą ar šlakį skaičiuojama 580 eurų žala žuvų ištekliams.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) primena, kad šiemet ši, migruojančių neršti ir neršiančių lašišų bei šlakių apsaugai skirta, akcija prasidėjo anksčiau nei įprastai, atsižvelgiant į tai, jog pernai liepos pabaigoje jau buvo fiksuojama prasidėjusi šių žuvų migracija. Taip pat nuo šių metų „Lašiša 2019“ vykdoma dviem etapais. Pirmasis etapas „Migracija“ vyksta nuo rugpjūčio 3 iki rugsėjo 31 dienos, o antrasis etapas „Nerštas“ prasidės nuo spalio 1 ir tęsis iki gruodžio 1 dienos.

2019-09-09

Per Kaišiadorių rajone vykdytą reidą aplinkos apsaugos pareigūnai ūkiniame pastate rado beveik 30 ne mėgėjų žvejybos įrankių, taip pat fiksuoti dar 3 kiti mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai.

25 statomieji tinklai ir 4 savadarbiai ne mėgėjų žvejybos įrankiai, dar vadinami televizoriais, rasti Bartkūnų kaime. Nustatyta, kad bendras šių paimtų tinklų ilgis siekia daugiau nei kilometrą.

Už pažeidimą asmeniui gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų kartu su įrankių konfiskavimu.

Per vykdytą gyvosios gamtos apsaugos kontrolės reidą taip pat nustatyti dar 3 pažeidimai. Pareigūnai praneša, kad 2 asmenys žvejojo neturėdami nustatytos formos žvejo mėgėjo bilieto, o 1 pažeidėjas buvo sugavęs per mažą karpį nei nurodo Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės. Visi šie pažeidėjai sulaikyti prie Kauno marių.

Už šiuos pažeidimus asmenims gresia įspėjimai arba baudos nuo 10 iki 60 eurų.

Aplinkos ministerijos informacija