2019-03-06

Įsibėgėjus akcijai „Lydeka 2019“ aiškėja, kad jau per pirmąjį mėnesį žuvų ištekliams padaryta 2755 eurų žala, kuri fiksuota Vilniaus, Alytaus ir Šiaulių regionuose.

Stambiausias lydekų laimikis rastas Ukmergės rajone vasario 8 dieną, kai aplinkos apsaugos pareigūnai, tikrindami gautą informaciją apie neteisėtą lydekų gaudymą ir prekybą draudžiamu metu sugautomis žuvimis, organizavo reidą Ukmergės rajone Šventupio kaime.

Keletą valandų praleidę pasaloje, aplinkosaugos pareigūnai kartu su neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams sulaikė asmenį, kuris, žvejodamas draudžiamu būdu ir draudžiamu metu, buvo sugavęs 14 lydekų. Už sugautas lydekas reikės atlyginti 2030 eurų žalą žuvų ištekliams.

Vasario 14 d. Alytaus regiono aplinkosauginkai sulaikė Veisiejų ežere draudžiamu būdu žvejojusį žveją mėgėją, kuris buvo sugavęs 1 lydeką. Už tai reikės atlyginti 145 eurų žalą žuvų ištekliams.

Trečiasis lydekas sugavęs asmuo sulaikytas vasario 28 d. ant Telšių rajone esančio Biržulio ežero ledo. Pažeidėjas draudžiamu būdu buvo sugavęs 4 lydekas. Už šias žuvis reikės atlyginti 580 eurų žalą žuvų ištekliams.

Visi šie pažeidėjai žvejojo tuo pačiu draudžiamu būdu – masalui naudodami žuvelę. Žvejyba žuvele draudžiama nuo sausio 1 dienos iki balandžio 20 dienos.

Visiems minėtiems pažeidėjams taip pat gresia administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo įrankių konfiskavimu.

2019-03-16

Kovo 16 dieną, po to, kai Veiviržo ichtiologiniame draustinyje keletą kartų buvo pastebėti 2 asmenys, važinėjantys keturračiu motociklu, kurio provėžos veda link upės, o šalia upės rasti statomi tinklai, aplinkosaugininkai surengė pasalą.

Nors oro sąlygos buvo blogos, lijo stiprus lietus, apie aštuntą valandą vakaro minėtu keturračiu atvažiavo 2 asmenys. Prisipūtę valtį jie nuplaukė ir ištraukė po vandeniu pastatytus tinklus. Sulaikius pažeidėjus, vykdančius neteisėtą žvejybą draudžiamu būdu, t. y. draudžiamais nemėgėjiškos žūklės įrankiais, nustatyta, kad jie turėjo sugavę 20 meknių ir 2 karšius.

Šiems asmenims už neteisėtą žvejybą surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Jiems gresia baudos nuos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo įrankių – 2 statomų tinklų ir valties – bei žuvų konfiskavimu. Taip pat reikės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Kadangi padarytos žalos dydis gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį, pateikta padarytos žalos žuvų ištekliams suma siekia 3960 eurų.

Aplinkos ministerijos informacija