2019-01-22

Molėtų rajone vykdyto sustiprinto gyvosios gamtos apsaugos reido metu ant Kanios ežero sulaikytas asmuo, žvejojęs draudžiamu žvejoti laiku ir būdu.

Sulaikytas pažeidėjas žvejojo masalui naudodamas gyvą žuvelę ir 10 palaidynių. Tačiau, vadovaujantis Mėgėjų žvejybos taisyklėmis, nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. žvejoti masalui naudojant žuvelę yra draudžiama. Be to, sulaikytas asmuo buvo sugavęs 1 lydeką.

Už žvejybos taisyklių pažeidimus jam gresia administracinė bauda nuo 120 iki 300 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimas. Taip pat reikės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 160 eurų.

Pažeidėją sulaikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai.

2019-01-28

Drevenos kaime, prie Drevenos upės sulaikyti 6 asmenys, vykdę neteisėtą žvejybą su draudžiamu naudoti įrankiu.

Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad neteisėta žvejyba buvo vykdoma naudojant venterį (draudžiama naudoti žuvų gaudyklė), o pažeidėjai sulaikymo metu buvo sugavę 334 vienetus upinių nėgių.

Tiesa, pažeidimą padarę asmenys sulaikymo metu atsisakė pateikti asmens tapatybę įrodančius dokumentus ir nevykdė kitų teisėtų pareigūnų nurodymų, todėl į įvykio vietą iškviesti budintys policijos ir Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistų ekipažai. Pažeidėjų tapatybės nustatytos į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams.

Asmenims už neteisėtą žvejybą surašyti administracinių nusižengimų protokolai, paimtas pažeidimo įrankis. Taip pat jie privalės atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia 3006 eurus.

Pažeidėjai sulaikyti sausio 22 d. apie 19 val. per Šilutės gyvosios gamtos apsaugos pareigūnų ir neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus vykdytą reidą.

2019-01-29

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Vilniaus valdybos pareigūnai sausio 26–27 d. vykdė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių kontrolę. Reidų metu iš viso patikrinti 37 žvejai, 3 iš jų pažeidė taisyklėse numatytus reikalavimus.

Šalčininkų r., Eišiškių hidroelektrinės tvenkinyje ant ledo žvejojęs asmuo neturėjo dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų ir žvejo mėgėjo bilieto, Ukmergės r. ant Siesikų ežero ledo asmuo žvejojo naudodamas 14 žvejybinių skritulių su žuvele, o Švenčionių r. sulaikytas asmuo Kriauklės ežere žvejojęs 25 šakotinėmis su žuvele.

Už žvejybą ant ledo neturint žvejo mėgėjo bilieto ir dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų asmeniui gresia įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 60 eurų. Už žvejybą masalui naudojant žuveles minėtiems pažeidėjams gresia baudos nuo 120 eurų iki 300 eurų ir yra privalomas nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas.

AAD primena, kad nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. yra draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą su žuvies gabalėliu), o nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. įsigalios draudimas gaudyti lydekas. Už neteisėtą lydekų žvejybą asmenims gresia baudos nuo 120 eurų iki 300 eurų su nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, taip pat reikėtų atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 145 eurus už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką.

Aplinkos ministerijos informacija