2018-01-08

Pavakare Anykščių r. agentūra gavo pranešimą apie galimą brakonieriavimą Šventosios upėje ties Vetygalos atodanga, Kavarsko sen., Anykščių r. Pareigūnai nedelsdami išvyko į nurodytą vietą. Netoli upės patikrinti aištelėje prie automobilio buvę 2 žvejai, vienas iš jų buvo sugavęs 77 cm šlakį. Žvejai turėjo reikiamus dokumentus ir teigė besiruošiantys vykti namo. Pareigūnai nuvažiavo tolyn. Privažiavimo prie upės keliukai šią šlapią žiemą sunkiai pravažiuojami, todėl aplinkosaugininkams teko nemažai paėjėti pėsčiomis. Upės pakrantės šiose vietovėse kalnuotos ir apaugusios mišku, pasislėpti brakonieriams taip pat nesunku. Nieko blogo paupyje nepastebėjusiems ir jau grįžtantiems pareigūnams įtarimą sukėlė dar neišvykę ir aikštelėje prie automobilio kažko lūkuriuojantys tie patys 2 žvejai. Pareigūnai nusprendė automobilio palaukti netoliese pasaloje. Nuojauta neapgavo. Neužilgo, jau pradėjus temti, pasirodė matytas lengvasis automobilis, kuriuo važiavo jau trys asmenys. Visi trys žvejai buvo atvykę iš Vilniaus. Patikrinus automobilyje esančius krepšius ir kuprinę, rasti dar 3 šlakiai. Pilietis R. L. prisipažino juos sugavęs vienos žvejybos metu. Pareigūnams pareikalavus, pil. R. L. pateikė perplėštą tą dieną šiame upės ruože galiojusią žvejo mėgėjo kortelę sugauti lašišą arba šlakį. Per vieną žvejybą leidžiama sugauti vieną šlakį, ne mažesnį kaip 65 cm. Pil. R. L. turėjo sugavęs 1 šlakį didesnį negu 65 cm ir 2 šlakius po 61 cm ilgio, t. y. mažesnius kaip 65 cm. Be to, du šlakius pilietis sužvejojo neturėdamas žvejo mėgėjo kortelių. Iš pažeidėjo paimti nelegaliai sužvejoti 2 šlakiai ir žvejybos įrankis – meškerė ir surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Medžiagą nagrinės ir baudą paskirs LR AM Utenos RAAD Administracinių bylų nagrinėjimo skyrius. Už nelegaliai sužvejotą žuvį pažeidėjui pagal  ANK 291 str. 7 d. gali būti skirta bauda nuo 250 iki 550 eurų ir paskaičiuota žala žuvų ištekliamas nuo 1160 eurų.

2018-01-15

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusios savaitės pabaigoje reido metu vienoje iš Vilniaus rajono sodybų aptiko neįprastą radinį – 21 tinklą žuvims gaudyti.

Tokį „arsenalą“ pil. P. G. laikė savo sodybos šalia Neries upės kranto, Vilniaus rajone, Buivydžių seniūnijoje, Rėvos kaime, ūkiniame pastate. Iš viso buvo rastas 21 ne mėgėjų žvejybos įrankis – 13 kaproninės medžiagos statomųjų žiauninių tinklų ir 8 valinės medžiagos statomieji žiauniniai tinklai. Bendras tinklų ilgis sudaro daugiau kaip 300 m.

Sodybos šeimininkas P.G. aplinkosaugininkams aiškino, kad visus šiuos tinklinius įrankius neva užkabino Neries upėje žvejodamas blizge ir norėjo jais atsikratyti, bet pats tinklais esą nežvejojo. Toks pasiteisinimas pareigūnų neįtikino, už neteisėtą ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir iš jo paimti neteisėti tinkliniai įrankiai. Piliečiui P.G. gresia administracinė bauda nuo 60 iki 200 Eur su tinklų konfiskavimu.

Aplinkos ministerijos informacija