Nedideli, bet masyvūs
Pastaruoju metu jaučiamas ypatingomis savybėmis pasižyminčių voblerių stygius – tai nedidelių gabaritų 4-7 cm ilgio, tačiau masyvūs – iki 20 g masalai. Tokie vobleriai („minnow“ tipo) – vieni iš pagrindinių masalų, kuriais sėkmingai viliojami plačiose, atvirose upių akvatorijose salačiai, šapalai ir meknės. Jais taip pat sėkmingai duburiuose gaudomos lydekos, nes šiuos sunkesnius už vandenį voblerius lengva nugramzdinti į reikiamą gelmę. Šie masalai taip pat puikiai tinka srauniose vietose vilioti lašišines žuvis. Deja, kaip minėta, rinkoje tokių voblerių stinga, todėl jų rikiuotės papildymas lenkų kompanijos „Jaxon“ modeliu „Prax“ – neeilinis įvykis. Šis „Minnow“ tipo vobleris gaminamas Lenkijoje (HRT gamykla) ir aerodinaminėmis savybėmis prilygsta „Kastmaster“ blizgėms. Vobleris priklauso SSR masalų klasei, todėl jį srauniame vandenyje galima plukdyti pačiame vandens paviršiuje. „Prax“ pasižymi įspūdingu masės ir ilgio santykiu: 5 cm modelis sveria 7 g, o 7 cm – net 15 g.
Daugiau informacijos www.jaxon.pl .
Svareliai „drop-shot“ montažams
Spiningavimui „drop-shot“ metodu naudojami specialūs montažai, susidedantys iš valo atkarpos, prie kurios tiesiogiai arba trumpais pavadėliais pritvirtinti reikiamo dydžio kabliukai verti guminukus, o montažo gale – svarelis. Jų būna įvairių formų, tačiau tinkamiausi – su įlietais sukučiais, kurių auselė yra ypatingos formos – siaurėjanti. Tarp spiningi ninkų puikią reputaciją pelnė austrų kompanijos „Byron“ „drop-shot“ montažų svareliai, kurie gaminami 5, 7, 10, 15, 20, 25 g masės ir pakuojami po 4-10 vnt.
Daugiau informacijos www.byron.net

 


X-SHIP
Šiais metais didžiausia ričių konstrukcijos naujovė nėra matoma. Tačiau tie, kurie įsigis naująsias „Stella“ rites, ją tikrai pajaus. Naujos kartos „Stella“ pavaros mechanizmo „X-Ship“ efektyvumo koeficientas dabar dar didesnis, nes visų dydžių ritėse sumontuotas didesnis krumpliaratis. Dėl didesnio krumpliaračio „Stella“ yra galingesnė. Pavaros mechanizmų atramos – korozijai atsparūs uždari A RB guoliai. „X-Ship“ pavara, net esant didelėms apkrovoms, dirba tolygiai ir švelniai. Kita naujovė – labai tvirtas E.I padengimas.
Chris de Haan – produktų vadovas Shimano Europe Fishing Holding

 


Blizgių saugykla
Masalinių ir žūkladėžių gamybos kompanija „Plano“ kasmet pateikia naujovių, kurios padeda meške riotojams tvarkyti ir saugoti savo reikmenis, taip pat gabenti jas į meškeriojimo vietą. Kompanijos masalinių ir žūkladėžių kolekcijoje yra labai praktiškos masalinės „20 Spoon Box“ ir „20 XXL Spoon Box“, kurios skirtos laikyti blizges. Pirmoji talpina 39 vartikles, kurių ilgis – ne didesnis nei 3 coliai, o antroji – 66 vartikles, ne ilgesnes nei 6 coliai. Kiekvienas meškeriotojas žino, kad blizgės kelia daugiausia problemų, nes standar tinėse masalinėse, kuriose masalai laikomi gulsti, labai susipainioja jų kabliukai. Kompanijos dizaineriai ir konstruktoriai šią problemą išsprendė labai originaliai. Jie blizges pasiūlė laikyti vertikalias, todėl tokia atidaryta dėžutė primemena terakoto figūrėlių, kurių aptinkama kinų imperatorių kapavietėse, rinkinį. Masalinės viduje – elastingo plastiko įdėklas su skyreliais. Blizgės statomos kabliukais į apačią, todėl jie niekada nesusikabina ir bet kurį masalą galima lengvai išimti iš masalinės.
Daugiau informacijos www.planomolding.com .

 


Povandeninių džiunglių masalas
Pirmaisiais vasaros mėnesiais suvešė jusiose vandens augalijos brūzgynuose puikiai jaučiasi šiųmetis mailius ir įvairių žuvų jaunikliai, o paskui šį geidžiamą grobį į užžėlusias įlankas, užutekius, sėklius atsliūkina plėšriosios žuvys. Tokiose sąlygose jas sudėtinga gaudyti spiningu, jei neturi specialių masalų. Kompanijos „Rovana“ ekspertai plėšriųjų žuvų meškeriojimui povan deninėse džiunglėse rekomenduoja „Byron Weedless“ blizgę, kurios korpuse įtvirtintas dvišakis kabliukas, specialiais stangriais vielos „ūsais“ apsaugotas nuo kontakto su kliuviniais. Todėl šis masalas lengvai „slysta“ per pačią van dens augalijos tankmę. „Byron Weedless“ pasižymi agresyviu žaismu, blizgės dekoruotos trijų spalvų emaliu ir raudonų plunksnų uodegėlėmis. „Byron Weedless“ – universalus plėšriųjų žuvų masalas.
Daugiau informacijos: www.byron.net arba www.rovana.lt