Japonų kompanija „Yo-Zuri“ ne vienerius metus lyderiauja inovatyvių voblerių su išskirtinėmis savybėmis gamyboje taip užtikrintai, kad jos veiklos negali sutrikdyti net didžiausias šalies istorijoje žemės drebėjimas. Puikiausias tokios sėkmės įrodymas – „Sashimi“ voblerių, kuriuos ekspertai spėjo praminti chameleonais, debiutas pasaulinėje rinkoje. Šiuos unikalius masalus Lietuvoje pristato savo prekybos tinkle UAB „Romada“.


Nauja idėja
Kokie yra svarbiausi veiksniai, provokuojantys plėšriąsias žuvis atakuoti spiningo masalus? Spalva ir virpesiai. Ekspertai kol kas nesutaria, kuris iš veiksnių svarbesnis, tačiau greičiausia teisūs pasirodys tie, kurie laikosi kompromisinės nuomonės ir mano, jog vienos savybės papildo kitas, o svarbiausias
yra vykęs jų derinys. Todėl, kai kalbama apie neįtikėtiną „Yo-Zuri“ voblerių-chameleonų veiksmingumą, reikia atsiminti, kad jiems sukurti panaudota būtent ši prielaida, tapusi naujausia spiningo masalų efektyvumo didinimo idėja. Virpesiai veikia šoninę plėšriųjų žuvų liniją, signalizuodami apie judančius objektus ir versdami instinktyviai suklusti, o kai plėšrūnas priartėja prie triukšmo objekto, svarbiausia grobio išvaizda. Jei ji atitiks etaloną, t. y. bus kiek reikia tikroviška, plėšrūnas atakuos. „Sashimi“ vobleriai atkartoja įspintančių ir užgęstančių žuvelės žvynų efektą, vadinasi, masalų-chameleonų populiarumas, atrodo, tikrai neperdėtas. Spiningo masalų veiksmingumas priklauso nuo daugelio dalykų, tačiau puikiai žinoma, kad pati svarbiausia – paskutinė kibimo fazė, nuo kurios priklauso, ar pavyks plėšrūną išprovokuoti atakai. Jau minėta, kad prie masalo iš tolo lydeką ar ešerį vilioja voblerio skleidžiami virpesiai, tad toks akivaizdus panašumas į masalinę žuvelę išsklaido bet kokias plėšrūno dvejones paskutinėje kibimo fazėje. Kitaip tariant, kintamos spalvos masalas geriausia primena plėšrūnui paskutinį pasiųstą į skrandį užkandį.

„Sashimi“ spektre – visų tipų vobleriai, taip pat „jerk bait“ masalai. Maksimaliai realūs Absoliučiai tikroviškai atrodantys masalai, kaip ir masalai-chameleonai tam tikru atveju, sukuria būtent tokį efektą: jų spalva yra tokia tikroviška, kad besąlygiškai provokuoja net sočius plėšrūnus. „Yo-Zuri“
gamoje tokie yra „Hardcore“ serijos vobleriai. Masalų paviršių vagoja žvynus imituojantis įrantų raštas, todėl plukdant „Hardcore“ voblerį atrodo, kad jo kontūrai ir išorė nuolat kinta, nes jis kas kelios sekundės pakliūva į kitokio apšvietimo zoną. Ypač populiarūs šios serijos vobleriai „Hardcore SH-60 SP“ (6 cm), „Hardcore SH-65 SP“ (6,5 cm), „Hardcore SH-75 SF“, su kuriais galima susipažinti „Romados“ parduotuvėse.

Mažieji vasaros modeliai
Ne paslaptis, kad birželį jau reikalingi mikrovobleriai, imituojantys buožgalvius, karkvabalius, neseniai išsiritusį mailių, žiogus. „Yo-Zuri“ voblerių gamoje vertėtų atkreipti dėmesį ne tik į 3,5 cm imituojantį vapsvą „Slavko Bug“ modelį, bet ir skirti laiko deramai paeksperimentuoti su unikalia voblerių „Snap Beans“ porele. Kodėl porele? Todėl, kad gamintojas komplektuoja juos po du: pirmas – 2 cm, antras – 1 cm. Tai labai veiksmingi „ultralight“ klasės, sunkesni už vandenį masalai, kuriais gaudomi šapalai, meknės, ešeriai, upėtakiai ir kiršliai. Lašo formos masalėliai imituoja karkvabalį upėje, o ežere – buožgalvį. Kitas vertas dėmesio mikrovobleris – 2 cm „Cham Crank“ primenantis pirmąjį, tačiau giliau neriantis. Masalai – vienspalviai: raudoni, purpuriniai,
perlamutriniai, žali, ryškios citrinų spalvos, todėl kiekvienas spningininkas gali pamarginti juos pagal savo išmonę. Tokie eksperimentai duoda puikių rezultatų.