Straipsniai, pranešimai, trumpi aprašymai..

Komentuokite perskaitytus straipsnius
Post Reply
SIGUTIS

Straipsniai, pranešimai, trumpi aprašymai..

Post by SIGUTIS » Sat Apr 18, 2009 5:03 pm

Kadangi ne visus straipsnius dedame į tituliniį puslapį (o ir butinumo nėra) tai manau jei dėsime čia ką nors įdomaus pasiskaitymui bus visai neblogai.Geras straipsnis, koks nors pranešimas ar nedidelis aprašymas tikrai nepamaišys.Jei yra potemis "Straipsnių komentarai" tai potemis apie pačius straipsnis turėtų prigyti.O ne tai nedidelė bėda.Laikas parodys kas yra kas.Šaunu būtų jei dar ir foto būtų kartais šalia straipsnelio ar kokio pranešimo.Prašom, ponai prisiekusieji, pasireikšti (H-)
Last edited by SIGUTIS on Thu Oct 22, 2009 6:42 am, edited 2 times in total.

SIGUTIS

Post by SIGUTIS » Sat Apr 18, 2009 5:08 pm

Nu jo mūsų kaimas "sublizgėjo" pilna žodžio prasme :-]

Žemės ūkio universiteto miestelis virto mūšio lauku (546)
Nerijus Povilaitis
2009-04-02 20:38
Kauno pakraštyje, Lietuvos Žemės ūkio universiteto (LŽŪU) miestelyje, verda aistros ir liejasi kraujas. Studentai tikina, kad juos beveik mėnuo terorizuoja vietos jaunuolių gauja, kurioje aktyviai veikia policijos pareigūno sūnus.

Image

Ramų studentų gyvenimą sujaukė paauglių gauja. A.Barzdžius

LŽŪU studentai pastaruoju metu ėmė ginkluotis, organizuojamas savigynos būrys, naktimis patruliuosiantis universiteto miestelio teritorijoje.

„Siautėja 15-18 metų vietos jaunuolių gauja, dalis jų mokosi vietos Ugnės Karvelis gimnazijoje. Jie buriasi į grupes, vakarais užpuldinėja studentus. Praėjusį savaitgalį apie 20-ies jaunuolių gauja užpuolė neįgalų pirmakursį, jį mušė, pargriovę spardė, atėmė telefoną“, - lrytas.lt sakė LŽŪU studentų atstovybės prezidentė Živilė Vyštartaitė.

Pasak jos, neramumai prasidėjo maždaug prieš mėnesį, kai nuo studentų automobilių masiškai pradėtos lupinėti apdailos detalės. Neapsikentę vagysčių protrūkio, automobilių savininkai ėmė budėti prie bendrabučių langų, stebėti aplinką.

„Pastebėję įtartinus jaunuolius, kurie buvo su juodais gobtuvais, studentais bandė nuvyti nuo automobilių. Tuomet tie 16-mečiai supyko, kad jiems neleidžiama „darbuotis“ - nuo to viskas ir prasidėjo. Vakarais gaujos nepilnamečių muša studentus, merginos apiplėšinėjamos net dienos metu“, - sakė LŽŪU studentų atstovybės vadovė.

Talžė neįgalų pirmakursį

Nepilnamečių užpuldinėjamų studentų kantrybės taurę perpildė praėjusį savaitgalį įvykdytas nusikaltimas. LŽŪU miestelio parke gauja užpuolė ir žiauriai sumušė kojos neturintį pirmakursį.

„Jis ėjo su draugu, netoliese stovėjo apie 20 jaunuolių grupė. Studentus ėmė sekti du jaunuoliai, vienas jų išsitraukė ginklą ir įrėmęs į galvą liepė nejudėti, tuo metu kitas puolė spardyti neįgalų pirmakursį. Jam nugriuvus ant žemės buvo pagrobtas telefonas, pribėgo visa likusi 15-16 metų amžiaus paauglių šutvė. Gerai, kad tuo metu pro šalį ėję praeiviai ėmė šaukti, nes kitaip neaišku, kuo viskas galėjo pasibaigti“, - pasakojo studentų atstovai.

Gaujoje - policininko sūnus?

Tarp LŽŪU studentų ir darbuotojų jau kuris laikas sklando kalbos, kad vietos policija neįstengia sutramdyti siautėjančių nepilnamečių, nes vienas gaujos lyderių yra policijos pareigūno sūnus. Neva dėl to, nepilnamečiai atvirai tyčiojasi, giriasi turintys įtakingų draugų policijoje, grasina susidorojimu.

Lrytas.lt žiniomis, U.Karvelis gimnazijoje išties mokosi LŽŪU teritoriją aptarnaujančios Noreikiškių policijos nuovados pareigūno sūnus. Pasak gimnazijos direktoriaus Romanso Valio, šis dešimtokas balansuoja ant pašalinimo ribos - jam liepta artimiausiu metu likviduoti susidariusias mokslo skolas.

„Jis nelankė mokyklos, valkatavo, todėl ne kartą su juo pačiu šnekėjome, kvietėme tėvą. Jie pažadėjo viską susitvarkyti, bet turbūt nieko taip ir nesusitvarkė. Jis giriasi, kad yra policininko sūnus, kad mes jam nieko nepadarysime“, - atviravo gimnazijos direktorius R.Valys.

Ar studentus puldinėjančių, apdailos detalės nuo automobilių vagiančių vietos jaunuolių gaujoje išties yra ir policininko sūnus, U.Karvelis gimnazijos direktorius sakė tiksliai nežinantis. Anot pedagogo, siautėjančioje grupėje esama tiek gimnazistų, tiek ir šią mokymo įstaigą baigusių jaunuolių.

Seniūnę ištiko šokas

Akademijos seniūnijos seniūnė Dovilė Valentaitė, sakė apie siautėjančią nepilnamečių gaują sužinojusi tik šiandien, susitikimo su studentų atstovais metu.

„Mane ištiko šokas. Vienintelis dalykas, ką galvoju - kreiptis į Kauno rajono policijos komisariato viršininką. Ko gero, tai vienintelis kelias, nes su mūsų policijos nuovada jau kuris laikas nerandu bendros kalbos. Manau, kad jie galėjo mane įspėti apie tai, kas vyksta“, - svarstė D.Valentaitė.

Pasak seniūnės, tai ką ji išgirdo iš studentų, nesuvokiama sveiku protu. Anot jos, į policiją naktį paskambinusi, apie įtartinus asmenis slampinėjančius prie automobilių pranešusi studentė sulaukė policijos budėtojo pasiūlymo išsimiegoti.

„Studentai pradėjo išsiiminėti leidimus ginklams ir nešiotis ginklus. Ar jūs suprantate, apie ką kalbama? Man yra baisu, kad tie protingi, studijuojantys žmonės begindami save gali sau gyvenimą susigadinti“, - sakė Akademijos seniūnė D.Valentaitė.

Policija žada imtis veiksmų

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato laikinasis vadovas Darius Žukauskas lrytas.lt sakė, kad incidentai LŽŪU miestelyje bus kruopščiai ištirti.

„Kauno rajono policijos komisariato vadovui duotas nurodymas susitikti su studentais ir išsiaiškinti, kaip viskas vyksta iš tikrųjų. Mes iš savo pusės padarysime viską, kad studentai jaustųsi saugūs, nes jie yra mūsų ateitis“, - sakė D.Žukauskas.

Kalbama, kad LŽŪU miestelyje įvykdytų nusikaltimų tyrimą iš vietos policijos artimiausiu metu turėtų perimti Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Gali būti, kad dėl netinkamo pareigų atlikimo policijoje bus pradėtas tarnybinis patikrinimas.

P.S.Gerą kartą auginameImage
Last edited by SIGUTIS on Thu Oct 22, 2009 6:42 am, edited 1 time in total.

SIGUTIS

Post by SIGUTIS » Sat Apr 18, 2009 5:16 pm

Dėl žiobrių jei kam įdomu (!)
http://www.am.lt/TA/ta.php3?url=http%3A ... Condition2

P.S.Bent aš tai apie 5vnt. nieko neradau (H-)
Last edited by SIGUTIS on Thu Oct 22, 2009 6:43 am, edited 1 time in total.

Tironas

Post by Tironas » Sat Apr 18, 2009 6:21 pm

ziobriam ir kitai zuviai galioja 5kg, taip iseitu

Arunasbaze

Post by Arunasbaze » Sat Apr 18, 2009 6:45 pm

Nors temos pavadinime "sublizgetum" be klaidu :-] :D :-] :-] :D
Žmonės klysta ne dėl to, kad nežino, bet dėl to, kad vaizduojasi viską žiną
Zanas Zakas Ruso

SIGUTIS

Post by SIGUTIS » Sun Apr 19, 2009 6:00 am

Tironas wrote:ziobriam ir kitai zuviai galioja 5kg, taip iseitu
Taip, Jūs visiškai teisus.
P.S.Viskas kas žmogiška, žmogui nesvetima.Klysti taip pat.
Last edited by SIGUTIS on Thu Oct 22, 2009 6:43 am, edited 1 time in total.

SIGUTIS

Post by SIGUTIS » Sun Apr 19, 2009 6:18 am

Image

2009-04-03 Visiems
Akcija „Žvejoji – nešiukšlink 2009“

Bendra dienotvarkė (Papildymas)Renkamės balandžio 25 d. nuo 7:00 iki 7:30 Rusnėje, prie II Skirvytės krantinės.


Iki 8:00 reikia išsidalinti grupėmis ir dalimi automobilių nukakti į šiukšlių rinkimo ruožą kairiajame Atmatos krante ties tiltu iš Rusnės pusės. Ruožo ilgis apie 8 km, nereikia išsigąsti, ilgis bus koreguojamas atitinkamai žmonių kiekiui. Žmonės bus suskirstyti daugmaž vienodo dydžio grupėmis, klubais ir pan. Šiukšlėms planuojame skirti maksimaliai 2 valandas, manau, kad pilnai užteks ir pusantros. Keliu kursuos krovininis automobilis, į kurį reikės sukrauti šiukšles. Viso šito vajaus direktoriumi bus Nemuno deltos regioninio parko vyr. ekologas Robertas Kubilius. Tel: 8 699 94125. el. paštas: kubilius@nemunodelta.lt


Klubai jau dabar gali siųsti tiesiai jam, arba man, aš permesiu, numatomą žmonių skaičių ir grupės koordinatoriaus telefono nr. Telefono nr. reikalingas tam, kad būtų galima operatyviai suvaldyti situaciją, ruožas nemažas, neprilakstysi. (Pernykštė praktika: 90 žmonių, laksčiau per krūmus kaip šuo liežuvį iškišęs, vis tiek žmonės kažkiek susidubliavo, ėjo vieni po kitų... netvarka)


Žmonių skaičius, bet jau žvejojančių reikalingas ir man, sektorių paruošimui. II krantinė mano skaičiavimais gali sutalpinti max 140 sektorių po 10 m. Siųsdami žvejų kiekį atkraipykit dėmesį į kelis dalykus. Nurodykit ar tai bus 3 žmonių komanda (ar komandos) profesionalų lygoje, arba žmonių kiekis mėgėjų lygoje (individualios varžybos), ar viena ir kita. Mano koordinatės lapo apačioje.


Apie 10:30 val. Šiukšlių rinkimas turėtų baigtis ir visa gauja gerų žmonių turėtų grįžti prie II krantinės, kur jūsų lauks VSAT Vaineikių užkardos lauko virtuvė su koše ir gal dar kuo nors...


Apie 11:30 pradėsim registraciją ir pasiruošimą varžyboms. Startas planuojamas 13:00. Nuo 12:00 galima eiti į sektorius ruoštis ir teikti socialinę paramą jaukais vargšams žuveliokams.


Svėrimas 17:00. Apdovanojimai 18:00. Po apdovanojimų – diskacieka (deja neužteko pinigų gyvai muzikai... krizė) ir gražus geriausių Lietuvos žmonių bendravimas tarpusavyje. Grafikas kaip matote labai suspaustas, todėl gali būti persistūmimų, kaip susiklostys situacija. Iš anksto atsiprašau visų, su kuriais nepabendrausiu, man tai bus sunki ir įtempta diena. Nepaskutinis kartas. Iš anksto visiems dalyviams ir palaikiusiems idėją sakau labai didelį AČIŪ, jei nepasiseks to pasakyti asmeniškai.


p.s. balandžio 19 d. sekmadienį anonsuosiu akciją Pauliaus Korsako laidoje. Be to komentuosiu ir naują „mėgėjų žvejybos“ įstatymo projektą, kuris bus svarstomas LR Seime gegužės pradžioje. Kam įdomu – užeikit.

Mindaugas Skirmontas (Myndė)

mynde@turizmas.lt

8 675 08820

Papildymo pabaiga

Mano prašymai žūklės klubams

Jau pernai buvo velniškai sunku suvaldyti 80 žmonių vienam. Šiemet labai gali būti, jog jų bus daugiau, priklausys nuo tautos aktyvumo, kuris bent jau pernai buvo didelis. Pagrindinis mano prašymas būtų: kiekvienam klubui skirti po 2 žmones teisėjavimui ir organizavimo pagalbai renginio metu. Būtų gerai, jei prie žmonių komplekte būtų ir 1 elektroninės svarstyklės. Būtų gražu, jei klubai atsivežtų savo simboliką (vėliavos ir t.t.), susmeigtume šalia štabo. Bus spaudos, bus svečių iš Aplinkos ministerijos, labai gali būti, kad bus televizija. Žodžiu pasidarykit reklamą, man negaila. Renginio aprašymą ir nuotraukas platins AM per respublikos spaudą, platinsiu ir aš pats. Už reklamą – vienas prašymas: kiekvienam akcijos dalyviui turėti bent po 3 160-240 L talpos šiukšlių maišus. Geriau tvirtesnius, šiukšlių bus visokių. Jeigu leidžia galimybės, būtų labai gražu jei klubai skirtų po kokį prizą varžyboms. Nebrangių, apie 100 LT mažmeninėmis kainomis. Prizų tikrai nebus per daug, nors žūklės didmenininkai ir mažmenininkai labai nesispardo, skiria prizų, tačiau ir nominacijų bus nemažai. Dalyvaus nemažai vaikų, jiems reikėtų atskirų krizelių. Kartoju – tai nebūtina, noro ir galimybių reikalas. Jeigu taip būtų – duokit žinoti bent prieš savaitę, kad sudėliočiau prizinį fondą teisingai. Kol kas siūlau pasiimti ir šeimas, jei tik yra noras. Dar turiu iliuzijų gauti kažkiek pinigų linksmajai daliai. Apie tai – žemiau. Daugiau, išskyrus šakalius, pašarus ir gerą, kovingą nuotaiką – nieko nereikia.

Numatomų nominacijų sąrašas

3 Nominacijos asmeninėje mėgėjų įskaitoje (1,2,3 vietos)

1 Nominacija mėgėjų įskaitoje už didžiausią žuvį

1 Nominacija mėgėjų įskaitoje už ilgiausią liežuvį

3 Nominacijos profesionalų įskaitoje už komandines vietas (Komandoje – 3 žvejai)

1 Nominacija profesionalų įskaitoje už didžiausią žuvį

1 Nominacija profesionalų įskaitoje už ilgiausią liežuvį

1 Nominacija profesionalų įskaitoje už absoliučiai geriausią rezultatą (asmeninė)

1 Nominacija bendroje įskaitoje už originaliausią žuvį, arba originaliausią pagavimo būdą

Prizai vaikams (apie 6-10 vnt)

Apie pusę prizų jau yra, toliau žiūrėsim kaip seksis. Bet kokiu atveju Jūsų prizas ras vietą varžybose. Viskas kuo galėsiu atsidėkoti – paviešinti spaudoje kaip rėmėjus. Tam reikės Jūsų logotipo, geriau siųsti iš anksto.


Mano prašymai pavieniams akcijos dalyviams

Mėgėjų varžybos bus tik asmeninėje įskaitoje. Taisyklės labai liberalios. Vienas šakalys su vienu kobinėliu. Dugninė, plūdinė, spiningas – jūsų pasirinkimas. Prašymas tiems, kurie žada mojuoti spiningu: Būtų gerai, jei apsispręstumėte savaitę iki renginio. Jei susirinks daug žmonių, bus sudėtinga su sektoriais, o spiningautojus teks nukišti kažkur į šoną, sektorių jiems nebus. Todėl reikėtų bent apytikslio spiningautojų skaičiaus, kad galėtume planuoti sektorių išdėstymą. Kiekvienam dalyviui būtų gerai turėti po 3 šiukšlių maišus (160-240 L). Jeigu būsite su šeima – tai jus tik puoš. Geras nusiteikimas irgi netrukdys.

Bendra informacija

Varžybos vyks II Skirvytės krantinėje. Registruotis galima ir varžybų dieną, nors pageidautina iš anksto. Vien dėl to, kad esant dideliam žmonių kiekiui, gali neužtekti krantinės (taip buvo pernai su III krantine).

Jokio startinio mokesčio nėra. Registruojantis telefonu, ar el. paštu būtinai palikite koordinates, kad kažkam pasikeitus būtų galima jus informuoti. Po varžybų ir darbų tikrai bus „Pylos“ žuvienė, vis dar yra iliuzijų, kad bus Myndės alaus bačka, jeigu finansiniai rėmėjai pakankamai parems ir pasiseks išspręsti elektros tiekimo klausimą, bus koncerto grosso su gyvais atlikėjais. Jeigu elektros klausimą pavyks išspręsti ne taip teigiamai – bet kokiu atveju bus diskoteka. Derinamas klausimas su kariuomene dėl lauko virtuvės su koše ir t.t. atsiradus kažkokiems pasikeitimams – juos nedelsiant rasite portaluose www.zvejams.lt; www.pyla.lt

Profesionalų lygos varžybų trumpos taisyklės

Varžybos vyks vienu turu, be pertraukos (grafikas aukščiau lentelėje). Žvejyba viena meškere, vienu kabliuku. Jaukinti galima iškart po sektoriaus traukimo. Taisyklės supaprastintos, į zonas nebus skirstoma. Kiekvienas komandos narys traukia sektorių asmeniškai, t.y. komanda gaudys ne vienoje vietoje. Jauko kiekis ir sudėtis neribojama. Komandos narių laimikio svoris sumuojamas. Įskaitomi ir karšiai, kurių Nemuno deltos regioniniam parke nuo balandžio 20 d. imti negalima. Karšiai turi būti būtinai gyvi ir po svėrimo paleidžiami. Numatomas sektoriaus ilgis – 10 metrų (jei neprispaus būtinybė mažinti dėl žmonių kiekio).

Mėgėjų lygos trumpos taisyklės

Mėgėjų lygoje varžybos vyks asmeninėje įskaitoje. Žvejyba vienu įrankiu su vienu kabliuku (plūdinė, dugninė, spiningas). Spiningautojai sektorių netraukia, jiems bus palikta erdvė šone. Žuvį būtina laikyti sietelyje, vandenyje. . Įskaitomi ir karšiai, kurių Nemuno deltos regioniniam parke nuo balandžio 20 d. imti negalima. Karšiai turi būti būtinai gyvi ir po svėrimo paleidžiami. Rezultatai skaičiuojami pagal sugautos žuvies svorį. Jauko kiekis ir sudėtis neribojama.

Pabaigos žodis
Kaip matote – viskas labai paprasta. Kitaip ir būti negali, nes šios varžybos skirtos ne tam, kad pasirodyti kuo kietesniais žvejais, o tam, kad geri žmonės susirinktų, pasivaržytų, nuveiktų gerų darbų ir gerai praleidę laiką pasidžiaugtų savo indėliu į švaresnę gamtą. Laukiu visų norinčių, pašvarinsim senuko Nemuno skruostus...
Minde

Info pateikta iš žvejams.lt

SIGUTIS

Post by SIGUTIS » Mon Apr 20, 2009 3:57 pm

M. Tomkūnas
m.tomkunas@kaunodiena.lt
2009-04-20
Prasidėjo brakonierių medžioklė
Image

Pavasarį prie vandens telkinių būriais traukiantys žvejai kelia nerimą gamtosaugininkams. Vis dažniau žuvys iš vandens traukiamos ne įprasta meškere.

Išėjo gaudyti pažeidėjų

Geidžiamiausias žvejų laimikis šiuo metu – kuojos ir žiobriai. Tačiau pavasariški orai pažadino ne tik žvejus. Prie vandens telkinių patraukė ir brakonieriai, žuvį gaudantys tinklais ir kitais nelegaliais būdais. Į kovą su brakonieriais pakilę gamtosaugininkai pastebi, kad vis daugiau atsiranda vadinamųjų kabliuotojų. Toks žvejybos būdas žalingas, nes žuvys gaudomos ant kabliuko kabinant ne masalą, o tuščiu trišakiu kabliuku. Juo stengiamasi užkabinti žuvį už šono.

"Populiariausias – užkabinamasis būdas, kuomet rišamas trišakis kabliukas, dedamas svoris ir valas traukiamas palei dugną. Žvejojant tokiu būdu sužalojama labai daug žuvų, o pagaunama vos viena ar dvi. Sužalotos žuvys vėliau nugaišta. Šis žvejojimo būdas paskutiniuoju laiku smarkiai populiarėja", – pasakojo Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento inspektorius Audrius Mačiukas.

Pastebima, kad trišakiais kabliukais žvejoja skurdžiausieji, neturintys ko valgyti, o žuvys tampa pagrindiniu maistu. Neretai tokie žvejai būna asocialūs asmenys. Išieškoti baudas iš jų yra sunku, nes jie dažniausiai neturi pinigų ir turto. Už nusižengimą brakonieriams tenka atidirbti viešuosius darbus ar pasėdėti keletą parų areštinėje.

Daugiausia susirenka savaitgalį

Gamtosaugininkai pastebi, kad neteisėtai žvejoti mėgsta ne tik brakonieriai, bet ir leidimus turintys žvejai. Jie sugeba per vieną kartą pagauti iki 20 kg žuvies, o leidžiama tik 5 kg. Kai kurių žvejų gausiai pagaunamas laimikis paneigia mitą, kad Lietuvos upėse ir ežeruose nelikę žuvų. Nevėžio pakrantėje sutikti žvejai pasakojo nesuprantantys žvejybos trišakiais kabliukais ir tam nepritariantys.

"Toks žvejybos būdas yra žuvies gadinamas. Nelegalių žvejų prie Nevėžio galima sutikti dažnai. Žvejybai trišakiu kabliuku nepritariame. Juk žvejyba turi būti malonumas – užmetei meškerę, mėgaujiesi gamta, kvėpuoji grynu oru. Jei žuvies nepagavai, ne tragedija. Žvejojant trišakiu kabliuku žuvis išbaidoma, todėl atvykus į tokią vietą nėra ko tikėtis laimikio – žinoma, pikta dėl to", – pasakojo upėje žvejoję Saulius ir Anzelmas.

Pasak upės pakrantėje žvejojusių vyrų, daugiausia su trišakiais kabliukais žvejojama savaitgaliais, tada didesnė dalis prie Nevėžio žvejojančiųjų užsiima nelegalia žvejyba.

Gamtosaugininkai baiminasi, kad, prasidėjus ekonominei krizei ir daugėjant bedarbių, vis daugiau žvejų pasiryš brakonieriauti.

"Nuo 2004 m. stebėjome brakonierių mažėjimo tendenciją, tai greičiausiai buvo siejama su ekonomikos pagerėjimu. Žmonės turėjo darbus, nebuvo laiko kada brakonieriauti. Dabar baiminamės, kad brakonierių padaugės, nors kol kas nepastebėjome, kad jų pagausėtų", – teigė gamtos apsaugos inspektorius Rolandas Paulikas.

Aistros dėl marių

Didžiausios aistros tarp žvejų verda dėl Kauno marių, kur leidžiama ne tik mėgėjiška, bet ir verslinė žvejyba. Verslininkai teigia, kad žuvų mariose nemažėja, tačiau žvejai mėgėjai jiems prieštarauja.

"Esame tarsi tarpininkai tarp žvejų mėgėjų ir verslininkų. Nuomonės labai išsiskiria. Visi kalbinti žvejai mėgėjai sakė, kad žuvų Kauno mariose labai sumažėjo. Tuo tarpu verslininkai tikina, kad žuvies gausu", – pasakojo A.Mačiukas.

Gamtosaugininkai mano, kad verslininkai savo pozicijas gina siekdami, kad Kauno mariose verslinė žvejyba nebūtų uždrausta. Kaip ir mėgėjiškoje, taip verslinėje žvejyboje pastebima brakonieriavimo atvejų.

"Verslininkams naudinga sakyti, kad žuvų nemažėja tam, kad verslinė žvejyba nebūtų uždrausta. Pasitaiko ir nesąžiningos verslinės žvejybos atvejų, kuomet pagautų žuvų kiekį verslininkai nuslepia. Keletas verslininkų jau buvo nubausti", – pastebėjo R.Paulikas.

Nesąžininga verslinė žvejyba, pasak gamtosaugininkų, gali atsisukti prieš pačius verslininkus. Išsiaiškinus brakonieriavimo atvejus, skiriamos didelės piniginės baudos, taip pat gali būti atimtas leidimas žvejoti.


--------------------------------------------------------------------------------

Draudimai žvejoti žuvis per nerštą

Lydekas – nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d.

Sterkus – nuo kovo 1 d. iki gegužės 20 d.

Salačius – nuo balandžio 1 d. iki gegužės 15 d.

Kiršlius – nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d.

Marguosius upėtakius – nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Sykus – nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Otus – nuo gegužės 1 d. iki liepos 31 d.

Vėgėles – nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d.

Plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius – nuo spalio 15 d. iki liepos 15 d.


--------------------------------------------------------------------------------

Baudos už pažeidimus:

Žvejams mėgėjams: įspėjimas, bauda iki 700 litų.

Verslininkams: nuo 50 iki 800 litų, leidimo žvejoti draudimas.

Obodas

Post by Obodas » Thu Apr 23, 2009 7:54 pm

Baudos už pažeidimus:

Žvejams mėgėjams: įspėjimas, bauda iki 700 litų.

Verslininkams: nuo 50 iki 800 litų, leidimo žvejoti draudimas.[/quote]


Įdomu kaip iforminamas įspėjimas

SIGUTIS

Post by SIGUTIS » Fri Apr 24, 2009 6:21 am

Obodas wrote:Baudos už pažeidimus:

Žvejams mėgėjams: įspėjimas, bauda iki 700 litų.

Verslininkams: nuo 50 iki 800 litų, leidimo žvejoti draudimas.

Įdomu kaip iforminamas įspėjimas[/quote]

Neforminama.Jei zvejas smarkiai nepazeide taisykliu, padaroma zodine pastaba, kad ateityje padarytu isvadas, pasitaisytu.Panasiai daro ir keliu policija.Toliau kaip elgtis jau kiekvieno sazines reikalas (!)
Last edited by SIGUTIS on Thu Oct 22, 2009 6:44 am, edited 1 time in total.

Post Reply