Poledinė žuklė 2015-2016m.

Žieminės žūklės mėgejams
SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Poledinė žuklė 2015-2016m.

Postby SIGUTIS » Thu Nov 05, 2015 4:58 pm

Pusiau juokais,pusiau rimtai.

Nežinau kaip kas į tai pažiūrės, bet mane,tarkime,apėmė dvejopos mintys. Pirma - jei žvejoji su balalaika tai jau žieminės žūklės sezonas ar ne? Antra - jei vandens telkinys neužšalęs, bet sėkmingai traukiama žuvis tai jau žieminės žūklės sezonas ar ne?
Dėl ko aš šito klausiu Jūsų? Todėl, kad Jūsų mintys ir atsakymai svarbiausi.....

Image

Viskas prasidėjo nuo to,kad man stebint įvairiuose vandens telkiniuose žuvis,jų elgseną pasidarė smalsu - kaip elgtųsi žuvys jei pabandyčiau jas žvejoti žieminiais įrankiais?
Puikiai suprantu ir esu ne kartą matęs kaip vasarą gaudomi žieminėmis meškerėmis ešeriai, lydekos sterkai, kitos žuvys iš valčių, bet plakiai, kuojos ir dar nuo kranto...... na bent man tai tikrai atrodė, kad bus neeilinė žvejyba.
Nužiūrėjęs viename vandens telkinyje kaip vangiai žuvys kimba ant plūdinės sistemėles nusprendžiau padaryti eksperimentą. Šiuo metų laiku mes tikrai žvejojame itin plonais valais,mažais kabliukais,o žuvis kada kimba,kada ne.Labai diena nelygi dienai.Todėl man kilo mintis,o kas jei viską dar nuploninti ir uždėjus avižėlę pabandyti vilioti žuvis?
Kaip tariau taip ir padariau. Į žvejybą pasiėmiau pagrindinių (mano nuomone) penkių spalvų avižėles - baltą, juodą, auksinę, varinę ir blizgančią diskoteką.
Žuvis jaukinau kaip žiemą - labai nedidelėmis jauko porcijomis,o atskirais momentais, kartas nuo karto įmesdavau ir uodo - trūklio lervučių.
Ir ką jūs manome - žuvys puikiai atakavo visas be išimties avižėles su masalu. Jo vienodai griebdavo tiek uodo - trūklio lervas, tiek musės lervas. Gal tik labai nedaug, bet lyderiavo auksinės spalvos avižėlė - ją žuvys atakuodavo kiek aktyviau, bet skųstis negalėjau ir kitomis spalvomis.

Image

Viso prie vandens praleidau geras tris valandas ir suvilioti pavyko kiek daugiau nei tris dešimtis (apie porą kilogramų) gražių kuojų. Geras oras, puikus kibimas ir žvejyba žieminiais įrankiais sudarė tą visą malonią opiniją kuri maloniai šildė mano širdį. Nežinau kaip Jums,bet man toks žvejybos būdas tikrai patiko. Kai pagalvoji,kad dar tik lapkričio mėnuo tai sunku ištarti: - ponai žvejai, žvejyba polediniais įrankiais atidaryta". Žinau,kad dar puikiai žvejoti sekasi plūdinuke, dugninėmis ar spiningu Nevėžyje, Nemune,kituose vandens telkiniuose, bet toks žvejybos būdas kaip mano aprašytas irgi ilgam išliks prisiminimuose.
Su pagarba visada Jūsų.....
Image

Žveju ne tampama, o gimstama....

Scorpas
nepailstantis žvejoklis

Re: Poledinė žuklė 2015-2016m.

Postby Scorpas » Fri Nov 06, 2015 7:30 am

Tokią žvejybą seniai praktikuoja Rusijos žvejai, ypač gaudant su avižomis vadinamomis "besmatylnik", t.y. be uodo truklio lervos. :)
Žvejys žvejui - brolis, bičiulis, draugas!

Balcius35
nepailstantis žvejoklis

Postby Balcius35 » Fri Nov 06, 2015 7:43 am

Nelabai supratau kaip tu čia nuo kranto su žiemine meškerėlę žvejojai...bet iš valties jaunystėje tai aš dažnai žvejodavau vasara su žieminėm meškerėlėm.
Karoch treningai su 3-jom juostikem yr jega!

Dziedas
aktyvus žvejoklis

Postby Dziedas » Thu Dec 31, 2015 7:18 pm

Neleiskit protui kištis i širdes reikalus

dns84
naujas žvejoklis

Postby dns84 » Mon Jan 25, 2016 9:13 am

sveiki:)
Kur Kauno mariose patarsit gaudyt ešerius? niekad nebuves... jei galit patarkit kur geriau privaziuoti ir eiti link vietu? Is anksto dekoju.

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Postby SIGUTIS » Sat Jan 30, 2016 3:57 pm

Pagaliau......

Image

Sunkiai, sunkiai, bet galų gale sezonas atidarytas. Kaip supratote kalbu apie 2015 - 2016 metų poledinės žūklės sezoną.

Image

Šį kartą man kompaniją sudarė Ramūnas, kitaip dar draugų pramintas Kysa. Pirmųjų ekečių net gręžti nereikėjo.Užteko pasišerti ir veiksmo ilgai laukti neteko.

Image

Gręžti nereikėjo todėl, kad tie kurie žvejojo iš ankščiau nepabijoję šalčio buvo tų ekečių prigrežę pakankamai. Todėl šiandien iš viso pragręžėme vos vieną kitą eketę.

Image

O štai ir Kysos pirmas bonusas.Graži kuoja buvo ištraukta beveik iš 6metrų gylio.

Image

Šiandien mūsų žvejybos plote gyliai svyravo 2-6m intervale.Kibo ant įvairios spalvos avižėlių. Favoritinės spalvos kaip ir nebuvo. Suprantama, kad teko šertis ir žvejoti iš keletos ekečių. Bet traukti žuvį iš po ledo po ilgesnės pertraukos vis viena buvo smagu.

Image

Man pavyko sužvejoti ir keletą ešeriukų, o štai Kysa traukė vien kuojas. Sekasi gi žmogui.

Image

Nors oras šilumos atžvilgiu buvo tikrai skirtas baltai žuviai (buvo +8 šilumos) tačiau retsykiais užsikabindavo ir koks ešeriokas.Santykis tarp kuojų ir ešerių buvo maždaug 1:8 kuojų naudai.

Image

Šiaip žuvis buvo gana atsargi. Kibo tai arčiau, tai toliau nuo kranto.Kartais iš pašertos eketės, o kartais ir atvirkščiai. Vėliau pajungus ekolotą matėme, kad žuvies didelio susibūrimo nėra, o ir ta pati laikosi įvairiuose vandens sluoksniuose. Žodžiu teko ir palaukti - buvo visko....

Image

Baigiant aprašymą ir darant apibendrinimus noriu pasakyti, kad žvejyba likome patenkinti. Vėliau,įgavus kibimo pagreitį net fotografuoti užmiršau.Bet esmė ne tame. Svarbiausia, kad galų gale kaip ten bebūtų, vis dėlto sulaukiau atodrėkio ir jo dėka atidariau 2015 - 2016metų poledinės žūklės sezoną.

Image

Nežinau kaip bus su tais orais ateityje nes artimiausiu metu žadamas vien pliusas, bet jei kartais pašaltų.... Ledas kol kas apie 30 cm ir tik nuo oro temperatūros priklausys ar lipsime dar ant ledo ar nebe. Tačiau tai jau daugiau prielaidos ir būrimas iš kavos tirščių. Todėl laikas parodys - lipti ant ledo ar pradėti šluostyti dulkes nuo atvirojo vandens sezono meškeriojimo įrankių.
Su pagarba,visada Jūsų...
Image

Scorpas
nepailstantis žvejoklis

Postby Scorpas » Sun Jan 31, 2016 3:07 pm

Sekmadienį prieš piet porai valandų pamirkiau matylius Trakų ežerioke: ImageImage :D

Scorpas
nepailstantis žvejoklis

Postby Scorpas » Sat Feb 27, 2016 3:49 pm

Šiandie, vasario 27 d., šeštadienį neradus kompanijonų važiuoti stintų ar stintelių, pasitenkinau vietiniais Trakų miesto ežerais. :) Ledas dar tvirtas, kokių 15-20 cm, tik užlipti ne visose vietose patogu- kai kur atitirpę krantai. :V Pabandžaiu gaudyti ešerius, bet šiandien jie pasirodo inoringi,- gal jau į meldus ar didesnes duobes sulindo? Kibo kuojytės, bet ir tos neįpatingai. Kaip bebūtų,- žvejyba nuo ledo užskaityta. :D ImageImageImage (h)

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Postby SIGUTIS » Mon Feb 29, 2016 7:23 am

Sunku patikėti, kad žvejai dar randa pakankamai storo ledo ir lipa ant jo žvejoti. Kadangi pakaunėje su ledu tikrai nekas tai skaitydamas forumuose sunkiai įsivaizduodavau kitur žvejojančius. Tačiau vakar važiavau į Vilnių ir koks buvo mano nustebimas kada ant Didžiulio ežero (visai šalia autostrados) pamačiau net 6 pingvinus tupinčius viduryje ir žvejojančius. Buvau stipriai nustebęs, bet deja tokios realijos.

Image

Nežinau kiek ilgai dar žvejai mėgausis žiemine žūkle tačiau kol kas yra taip ir ne kitaip.....
Image

Scorpas
nepailstantis žvejoklis

Postby Scorpas » Sun Mar 06, 2016 11:18 am

Vakar, šeštadienį ir šiandien, sekmadienį dar tęsiu poledinės žūklės sezoną. :P Ledas 15-20 cm, kietas, o va kibimas "monkštas", - tik katinams. :/ Kitą savaitę dar stintų važiuosim į Smiltynę kol visos neišplaukė į Nemuną. :D Image (h)

Return to “Žieminė”