Poledinė žuklė 2014-2015m.

Žieminės žūklės mėgejams
RIMTAUTAS
žvejoklis

Re: Poledinė žuklė 2014-2015m.

Postby RIMTAUTAS » Sat Feb 14, 2015 9:16 am

Scorpas wrote:Už pastangas 10, o va už karšiukų dydžius - gal tik koks 3-4...- sausarūriai :V :D

Taigi ne Sigutis kaltas,kad jie neužaugo ir ,kad prie Kauno nėra Trakų ežerų . Ne visiems dievas duoda ir dar dribtelėja :D.Bet kokie ornamentai ant ledo gaunasi (y)

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Postby SIGUTIS » Sat Feb 14, 2015 7:13 pm

RIMTAUTAI, taiklus Jūsų pastebėjimas dėl žuvies (y) Mūsų baloje jų tūkstančiai, bet ar tai dėl silpnos maitinimo bazės, ar dėl išsigimimo, ar dar dėl kitų priežasčių pagaudi didesnių egzempliorių per 40 metų pavyko vos vieną kitą, o ir tie neviršijo kilogramo dydžio (H-) Karpių, sterkų, lynų dar didesnių esu kažkiek sugavęs, bet kuojų, karšių dar neteko ir jau abejoju ar teks :O Todėl vertinimo balai čia niekuo dėti kaip ir kritika dėl balinių stintelių kurios irgi niekada nepasieks 20-50gramų svorio (+)

Image

Tiesiog kartais yra tokia realybė su kuria turi susitaikyti (h)
Image

Žveju ne tampama, o gimstama....

Arunasbaze
nepailstantis žvejoklis

Postby Arunasbaze » Sun Feb 15, 2015 2:23 pm

Pastebėjau tendenciją - kuo zuvim blogiau tuo žmogui geriau. Jei tik salta, potvynis, ar koks atodrėkis, kad net est nera ka, tai žiūrėk - žmones kaip pašėle krantus aplipe ir meskeres sumerke.
Šį kartą buvo žadama saulute, bet kadangi buvau suplanavęs išvyką tai trauktis nebuvo kur. Beliko tikėtis, kad žuvis turėtų kibti.

Važiuoti toli, todėl gerai išsimiegojęs aš po pietu jau vietoje. Aplink nei vienos mašinėlės, o ir ledo nera-aš vienišas . Nieko nėra, vadinasi nieko ir nebus. :D
Tikrai ilgiau kaip 13-14 val. žvejoti dar nėra pavykę. Ir šį kart nusiteikiau pasedeti su sąlyga, kad kažkas dar judins mano kobinuka...

Pirmo kibimo sulaukiu iš karto . Ir nors esu ne kartą rašęs, kad esu iš tų žvejų kuriems nerodau kur žvejoju, bet retsykiais tenka padaryti išimtį. Ir retai, bet kartais viską atskleidžiu atėjusiems,parodau,is kokio maiselio darau pasarus.(maiselis buna specialiai paimtas pats pigiausias pasaras,kad jiems nekibtu). Kartais tenka paklausus kaip kimba parodyti gailestingu žvilgsniu į gulinčias kelias diglytes ir atsakyti, kad kibimas ne itin geras.Bet tai darau vardan to, kad galėčiau ramiai vienas pažvejoti
O vėliau ,kada pasiekiu namus ,atskleidžiu kortas (nuotraukų pavidale) ir aprašau savo eilinę išvyką - žvejybą.

Image
Šį kartą kibo įprastiniai standartiniai eseriukai ir dygles. Pūgžlių ir karsiu sužvejoti nepavyko. Po penkiolikos pirmų metimu turėjau jau 5 dygliukes. Vėliau kibimas sulėtėjo, bet mano masalais susidomėdavo ir vienas kitas atsitiktinis esriukas. Tačiau galu gale sugavau "bonusa"matyt, kad suveike slaptas kokybybiskas Sensaso jaukas, juolab, kad seriau net dvi dienas pries tai ir du kart po keturias valandas.Uzkibo gigantiska baline stinta! :D

Štai tokia mano šios ilgos išvykos žvejyba ir laimikis.O Jum tariu nei žvyno, nei akies ir linkiu slapio pavasario
....turku problema,jei i susisaudymus jie ateina su peiliais:)

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Postby SIGUTIS » Sun Feb 15, 2015 3:22 pm

Sveikinu kolegą su geru laimikiu ir šauniu rašiniu (h)
Image

RIMTAUTAS
žvejoklis

Postby RIMTAUTAS » Sun Feb 15, 2015 5:24 pm

Gražiai sudėliotos žuvys,paveikslas puikus :S .Bet apsaugok viešpatie nuo karo,maro ir tų 6 dinozaurų eros žuvų (wow) , kurių kažkaip jau keli metai neteko pagauti.Anksčiau mūsų Glūkas buvo jomis pagarsėjęs, dabar retai pasitaiko.

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Postby SIGUTIS » Tue Feb 17, 2015 7:24 am

Šaltukui spustelėjus...

Šį savaitgalį šaleno ir gana padoriai iki -8 laipsnių todėl tikėtis gero baltos žuvies aktyvumo sunku buvo tikėtis. Labai nekenčiu šalčio, bet turiu iš anksto padėkoti savo draugui AZY kuri sugebėjo mane ištempti ant ledo.

Image

Atvykus ant ledo radome dar keletą savo klubiečių bandančių "rasti kalbą" su šio telkinio žuvimis. Vieniem sekėsi tai daryti geriau, kitiem prasčiau. Ir jeigu atlydžio metu mums sugauti ešerių pavykdavo labai mažai arba visai nieko tai šį kartą buvo kiek kitaip.
Kurie rado "stebuklingą" eketę tie kažkiek dar sužvejojo karšių ir kuojų.

Image

Šį kartą su mumis žvejojo ir patyrę ledo meistrai ir jų sužvejotas žuvies kiekis buvo tikrai įspūdingas. Kitas dalykas žuvies dydis, bet realybė tokia, kad kokios žuvys pagrinde dominuoja tai tokios dažniausiai ir sugaunamos. Todėl toje gausybėje ir nepapuolė sužvejoti didesnio dydžio žuvies.

Image

Išgręžtas buvo labai didelis kiekis ekečių ir įvairiose vietose ir čia, turiu pastebėti - eketė buvo nelygi eketei. Nors iš kiekvienos eketės pavykdavo kažką suvilioti, bet vienoje būdavo 1-3 žuvytės, o kitoje netoli 20-ties vienetų. Vadinasi, peršasi išvada, kad žuvys buvo labai išsisklaidžiusios po visą vandens telkinį. Ir dominavo ešeriai, ešeriai, ešeriai......

Image

Dar vienas įdomus momentas. Mano draugam pavyko sužvejoti dvi lydekaites kurias tuoj pat paleido atgal. Man, kaip reta, užkibo viena kuojytė tuo momentu kada leidau avižėlę dugno link. Žodžiu šiokie tokie neįprasti, ne kasdieniniai žvejybos akcentai. Na, o šiaip tai eilinį kartą pats įsitikinau kokią didelę įtaką žuvies kibimui daro orų permainos. Tikrai pasiteisino sena tiesa - per atlydį žvejok baltą žuvį, o šalant ieškok ešerių. Aišku, su sąlyga, kad tiek vienos ar kitos rūšies žuvys tame telkinyje plaukioja.

Image

Tos kelios valandos gamtoje prabėgti netruko, o man smagu buvo pasibūti draugiškoje kompanijoje. Ačiū visiems draugams už gerą nuotaiką ir įdomią žūklę. Iki sekančio karto ir visiem saugaus ledo.
Image

studentas
nepailstantis žvejoklis

Postby studentas » Mon Feb 23, 2015 2:02 pm

Zuvu priesai jus, o ne zvejai (!?)
Linkiu, kad būtų linksma....

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Postby SIGUTIS » Mon Feb 23, 2015 4:03 pm

Pritariu - kuo didesnės žuvys ir kuo daugiau jų sužvejojama tuo didesni žuvų priešai (+) (y) (h)
Image

Kysa
naujas žvejoklis

Postby Kysa » Mon Feb 23, 2015 7:09 pm

studentas wrote:Zuvu priesai jus, o ne zvejai (!?)

Mačiau prie jūros,jus ne ka didesnes plekšnes traukiat.. (y)

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Postby SIGUTIS » Sun Mar 01, 2015 8:00 am

NUO LEDO NULIPUS .......

Pakaunė.Vasario pabaiga.

Image

Visai neseniai girdėjau kaip gamtininkai šnekėjo, kad po savaitės kitos sulauksime pavasario ir stipraus atšilimo. Tai išgirdęs susimasčiau apie poledinės žūklės sezono uždarymą – kada jį atlikti? Po savaitės, kitos ar jau dabar dėtis savo balalaikas į žieminę dėžę ir neštis link atokesnio kampo.
Ir ko gero kaip į tai pažiūrėsime nes tarkime po savaitės dar tikrai lipsime ant to pačio ledo Utenos rajone ir tikrai nieko mums nesigautų jei tą sugalvotumėme daryti kur nors žemupyje netoli Klaipėdos. Todėl manau teisūs bus tie kurie poledinę žūklę jau baigia ir nieko neatsitiks jei dar kas užlips ant kokios užšąlusios, patikimos balos.

Apžvelgiant šį sezoną galiu iš karto pasakyti, kad pačių, pačių.......... sužvejoti tikrai nepavyko. Žinoma, suprantu, kad prie namų kaimyno „sodžialkoje“ didelių žuvų niekada nesužvejosi ir norint didesnių laimikių reikia jų ieškoti atitinkamose vietose.

Image

Šį sezoną toli niekur laimės bandyti nevažiavau todėl didelių žuvų suvilioti ir nepavyko. Viena kita didesnė kuojytė ar ešeriokas iki 200-300 gramų tai viskas kuom galėčiau „pasigirti“.
Žvejojau pagrinde Kauno rajono vandens telkiniuose. Tačiau vieną išvadą galėjau pasidaryti tvirtą, kad norint sužvejoti ešerių krūvą reikėjo tą daryti vienom sąlygom, o viliojant kuojas, karšiukus ar kitą baltą žuvį jau reikėjo vėl savaip „gudrauti“.

Image

Smagu gal tik tai, kad, tarkime, žiemos pradžioje „atsigaudžius“ smulkių kuojyčių, ešeriukų, vėliau galėjau sau leisti važiuoti žvejoti visai kitokios rūšies ar dydžio žuveliokų. Šiemet nepasiteisino ir pirmasis ledas ant kurio pasak senų asų praktiškai daugeliu atveju pasigaudavo gana neblogų laimikių. Man asmeniškai šį sezoną taip nenutiko kaip ir nepavyko pažvejoti upėse. Ledas buvo, bet tai truko gana trumpai, o vėliau darėsi nesaugu arba jis visai nutirpo.

Image

Pagrinde, o tiksliau praktiškai visose žvejybose būdavau su kompanija draugų todėl tai duodavo dvigubos naudos. Visų pirma turbūt niekas nesuabejos, kad gamtoje pasibuvimas su draugais tikrai šaunus dalykas, o kita vertus kada žvejodavome keliese tai mums pavykdavo greitai nustatyti kokios spalvos avižėlė šiandiena turės „paklausą“.

Image

Žodis po žodžio, karštos kavos puodelis, kam reikėdavo stipriau ko nors irgi atsirasdavo, taip ir bėgdavo savaitgalio išvykos, žvejybos ant ledo. Būdavo, kad tą dieną kažkas t ame telkinyje nepatikdavo ir čia draugo žodis, mintis, padėdavo greičiau priimti vienokį ar kitokį sprendimą.

Image

Būdavo taip, kad šiandiena kimba prie kranto, o kitą kartą geriau sekasi didesniame gylyje. Čia vėlgi suveikdavo draugiška – bendra žvalgyba, kolektyvinis „darbas“. Mūsų kompanijoje tikrai nebuvo nei vieno kuriam trūktų informacijos apie tos dienos žvejybą. Suprantama, kad laimikiai irgi dažniausiai tiek žuvies rūšimi ar svoriu būdavo panašūs.

Image

Kalbant apie taktiką galima būtų paminėti keletą momentų. Pirmiausiai tai dažniausiai eketes šerdavome, bet tai nereiškia, kad tai visada 100 procentų suveikdavo. Tikrai ne. Būdavo visko – nepasigaudavo nieko arba pavienės žuvys, o kartais tai „atidirbdavo“ puikiai.Todėl tokio kaip išsamaus apibendrinimo pasakyti negalėčiau, bet aš asmeniškai iš principo už žuvies šėrimą.
Eketės irgi nebūdavo lygios viena kitai. Jei būdavo kad sužvejoti pavyksta vos vieną ar porą žuvų tai užtikęs „auksinę“ eketę galėdavau sužvejoti iki kelių dešimčių žuvų.

Image

Žuvies likimas dažniausiai priklausydavo nuo tos dienos poreikio. Jei būdavo ruošiamasi virti žuvienę ar pasikepti vieną kitą žuvelioką tai tuomet veždavausi namo, o jei ne tai tuomet žuvį paleisdavau. Būdavo, kad savo laimikį atiduodavau draugams arba ši e (dažniausiai) padovanodavo man už ką tikrai Jiems esu dėkingas.
Šių metų žiema, sutikite, kad buvo gana šilta, o ir sniego daug neturėjome todėl savaime suprantama, kad daug teko žvejoti per atlydžius, orų atšilimus. Tokiom dienom labai aktyvi būdavo balta žuvis. Tokiais atvejais užtekdavo per išvyką 2-3 ekečių, o kartais reikdavo išgręžti po kelias dešimtis. Tačiau dažniausiai tas būdavo kada šalendavo ir reikdavo ieškoti ešerių.

Image

Ne paslaptis, kad šiemet pavyko mano draugams sužvejoti ir egzotinių, rečiau papuolančių laimikių ant avižėlės. Man asmeniškai nieko išskirtinio sužvejoti nepavyko, bet šiaip tai buvo sužvejotas ir gružlys (autorius Alvydas), trejetas lydekų kurių didžiausia siekė 800 gramų, bet dėl savo dydžio ar draudimo buvo paleistos atgal. Sužvejotas buvo gražus vėžys (aut. Ramūnas).

Image

Image

Grįžtant trumpam dar prie ekečių gręžimo noriu tarti papildomai keletą sakinių. Pats naudoju Barnaulo 90mm grąžtą, bet teko gręžti ir su švedišku, rimtu įrankiu todėl nuo savęs kaip mėgėjo galiu pasakyti tik tiek, kad švediškas produktas gręžia daug lengviau, tyliau, o ir aukštis jo reguliuojasi. Minusas tai neįprastinis jo sukimas pagal laikrodžio rodyklę ir, aišku, kaina. Tai tokie bendri apibendrinimai dėl grąžtų.
Žvejoju aš visuomet tik su balalaika todėl jokių „velnių“, balansyrų žvejyboje nenaudoju. Tokia mano žvejyba turi savo privalumų ir minusų. Privalumas tai greita, sportinio tipo žvejyba, o minusas tame, kad žvejyba malonumą teikdavo kai gyliai siekdavo 0.5 – 3.0 metrus. Kadangi žvejoti teko nemažai gyliuose iki 6-7 metrų tai jau sukeldavo tam tikrų nepatogumų. Ir nors esu tvarkingas žvejas, bet dviejų sistemėlių supainiojimo per sezoną vis dėlto neišvengiau. Prie viso šito dar prisidėjo ir naudojami plonoki valai kurių storis 0.07 – 0.08 mm.

Image

Mažiau žvejojantiems ir nepratusiem norėčiau pasakyti, kad tokie ploni valai gerai ir lengvai naudojami iki tų pačių mano minėtų 3.0m. gylio, o žvejojant giliau jau reikėtų vartoti storesnius valus. Avižėlės nuleidimas, stipresnis vėjas, šąlantys išgręžtų ekečių ledo gabaliukai tai ta visuma kuri labai apsunkina žvejybą plonu valu. Atminkite tai kuomet ruošitės ant ledo. Dar noriu skaitytojams pristatyti šio sezono pagrindinius savo draugus ir bendraminčius. Iš kairės į dešinę – Ričardas, Ramūnas ir Alvydas.

Image

Be minėtų asmenų dar nuotraukoje šių eilučių autorius (iš dešinės pirmas). Trūksta dar vieno kompanijono – mūsų draugo Arvydo.

Image

Baigdamas šio sezono straipsnių seriją ir savo aprašomas žvejybas – išvykas pabaigai noriu pateikti keletą gražesnių nuotraukų kurias pavyko užfiksuoti. Apie nuotraukų kokybę šį kartą nekalbėsime.

Image

Image

Image

Image

Image

Manau, kad paskutinė nuotrauka galėtų būti 2014 – 2015m. sezono poledinės žūklės puošmena.

Image

Žinau, suprantu, kad poledinės žūklės sezonas ne visiem baigtas ir ekstremalų dar rasis. Gali taip nutikti, kad ant ledo teks užlipti ir man pačiam, bet............... pabaigai vis viena noriu visiem draugam padėkoti už patirtas emocijas, žūklės nuotykius, pokalbius, nuoširdų bendravimą šių 2104 – 2015 metų poledinės žūklės laikotarpiu.
Tai gal tiek būtų šiam kartui, o kas įrankių į kampą dar nestatote noriu palinkėti saugaus ledo. Iki sekančio karto tik neaišku kur – ant ledo ar jau prie atviro vandens telkinio.
Image

Return to “Žieminė”