2013-2014

Žieminės žūklės mėgejams
upa
aktyvus žvejoklis

Re: 2013-2014

Post by upa » Mon Feb 03, 2014 8:03 pm

su kokia cia vistos koja rasyta ir kokia kalba ?

:S
Hummingbird helix10 DI
Minn kota riptide sp I pilot ☆ link
Minn kota as360
Mercury 2,5
:S

TIX
Site Admin

Post by TIX » Fri Feb 14, 2014 5:34 pm

:) normali sms'ine kalbikė...
Tai čia dar padoriai. Vienas kitas žodelis tik... Aš pasijaučiu tikrai pasenęs iratsilikęs kai gaunu kokio 15-mečio tekstuką, ir pagalvoju, o ką jie darys kai reik kąnors ant popieriau slapo LIETUVIŠKAI parašyt... Matyt tikisi kad NIEKAD neprireiks...
[img]http://www.zvejokliai.lt/images/stories/TIX/tix4to9t.jpg[/img]

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Post by SIGUTIS » Sun Feb 16, 2014 6:36 am

PER DARBYMETĮ IR AKMUO KRUTA...................

Image

Sako yra toks posakis kuris skirtas didžiausiems tinginiams ir dykaduoniams. Kodėl pradėjau nuo patarlės? Ogi todėl, kad pirmiausiai ją taikau sau.

Visi poledinės žūklės entuziastai seniai atidarę meškeriojimo sezoną ir tik patys didžiausi tinginukai vis dar tam ruošiasi ir galanda kabliukus. Kada žmogų netraukia poledinė žūklė tai tam, kad jos išvengti toks žvejas suras dešimtis priežasčių – prastas oras, nėra mašinos, nesusirenka kompanija ir t.t....
Taip šį sezoną nutiko ir su manimi. Kol prisiruošiau į žvejybą, sezono atidarymą, žiūriu ir žiemą į antrą pusę spėjo persiristi.

Image

Ir jeigu ne mano draugas Alvydas tai kažin ar šį savaitgalį dar būčiau nulipęs nuo pečiaus. Tačiau jo paragintas ir peržiūrėjęs visas prognozes nutariau atidaryti poledinės žūklės sezoną.
Toli važiuoti nežadėjome, bet sakome kažkur apie Kauną būtų visai neblogai kokį pusdienį ir pasibūti. Kaip tarėme taip ir padarėme. Ryte gerai išsimiegoję pradžioje devintos pajudėjome iš namų. Kelios dešimtys minučių ir mes štai ant ledo.
Ledas nors ir sutrūkinėjęs, bet gana storas, patikimas ir tas puikiai buvo matoma „plika akimi“. Tik keistai jis atrodė iš šalies kada visai nesimatė jokio sniego. Be to ir žingsniuoti tokiu ledu buvo itin slidu nes žieminių batų sukibimas išties buvo prastas. Tačiau eiti netoli, vos kelios dešimtys metrų todėl nieko baisaus pasivaikščioti ir tokiu paviršiumi.

Image

Turiu pasakyti, kad vėl puikiai suveikė sena taisyklė – kaip pajaukinsi tokį ir laimikį turėsi. Alvydas iš karto ėmė berti jauką į eketes, o aš dar vis bandžiau save apgauti, žvejojau be šėrimo. Tiesa, keletą uodo – trūklio lervučių įmečiau, bet..... patys suprantate. Todėl ir pirmąsias žuvis traukti pradėjo mano draugas. Viena už kitą gražesnės kuojos vis užkibdavo jam ant kabliuko. Aš tik džiaugiausi už savo draugą ir vis dar tuščiai virpinau meškerytę. Vieni tik žvejojo, o kiti traukė žuvį....

Image

Vėliau padariau savotišką eksperimentą – į vieną eketę įmečiau „džokeriuko“ (itin smulkios uodo – trūklio lervutės), o kitas dvi pajaukinau jaukais. Ir rezultato ilgai laukti neteko. Tiesa reikia dar pastebėti vieną dalyką, kad šiandien dirbo tik vienos spalvos avižėlės, o kitos visiškai nerodė jokio rezultato. Kiek bebandžiau, rezultate - apskritas nulis. Vadinasi ne tik jaukas, bet ir teisingai parinkta tinkamos spalvos avižėlė irgi duoda teigiamą rezultatą.
Beje skylių buvo prigręžiota tiek daug, kad savojo grąžto net panaudoti neteko.
Puikus oras, pliusinė temperatūra darė savo todėl užtekdavo barkštelti samteliu per vakarykštę, kažkieno išgręžtą, eketę kaip ledukas momentaliai sulūždavo.

Image

Turiu pastebėti, kad man kaip truputį išsiilgusiam tos žvejybos (tegul ir žieminės) tai tos kelios valandos prabėgo gana greitai. Be šilto oro, gražios gamtos dar pavyko abiem sugauti po keletą kilogramų gražių kuojų. Ešerių šį kartą suvilioti nepavyko jei neskaityti vieno „degtukinio“ sužvejoto netoli kranto. Karšiukų (karšiais tokių žuvų pavadinti nedrįsčiau) abiem pavyko iškrapštyti irgi po 6-8 vienetus, o daugiau nieko įdomesnio, nieko egzotiškesnio. Iš šalies gavosi eilinė, paprastutė žvejyba, bet tik ne man. Man tai visų pirma buvo sezono a-t-i-d-a-r-y-m-a-s ir dar toks rezultatyvus.
Dar kartą dėkoju savo draugui, o tiem kurie neapsisprendė sakau: - eikite ant ledo ir žvejokite nes, kad nebūtų kaip man.Kol susiruošite, kol sumastysite, žiūrėk ir pavasaris atbildės.
Jei upėse ledas pasitikėjimą kelia ne visur tai tvenkiniuose, karjeruose ar panašiose balose jis dar tikrai patikimas ir tvirtas.

Image

Todėl už meškerių ir pirmyn ant ledo į poledinės žūklės atidarymą. Su pagarba visada Jūsų.
SIGUTIS.
Image

Žveju ne tampama, o gimstama....

RIMTAUTAS
žvejoklis

Post by RIMTAUTAS » Sun Feb 16, 2014 8:15 am

Saunuolis ,Siguti, kad nulipai nuo peciaus, bet mes jau uzdarymui ruosiames,o tu agituoji visus i atidaryma :-] .

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Post by SIGUTIS » Sun Feb 16, 2014 10:42 am

RIMTAUTAS wrote:Saunuolis ,Siguti, kad nulipai nuo peciaus, bet mes jau uzdarymui ruosiames,o tu agituoji visus i atidaryma :-] .
Ačiū, ačiū :H Agituoju tuos kurie dar vis ant pečiaus :-] Manau, kad po šito ir patys pačiausi gal susigundys ledu (h)
Image

Arunasbaze
nepailstantis žvejoklis

Post by Arunasbaze » Sun Feb 16, 2014 2:21 pm

kancaru svetimu nerinkau ir nerinkssiu,nes pats nerukiau ir nerukau. O zuvis kibo ir nesmulki.
Tik nera ka su tokia susara veikt,dvi su zmona vos tesuvalgem :D
https://www.dropbox.com/s/mjbn3ko5ck7p3 ... 9%2037.jpg
....turku problema,jei i susisaudymus jie ateina su peiliais:)

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Post by SIGUTIS » Sun Feb 16, 2014 2:36 pm

Nuorūkų niekas rinkti ir neliepia, galima ir taip šiukšlyne pažvejoti :D Vieni ir karpio paruošti nesugeba, o kiti ir iš smulkmės skaniai moka pagaminti (+) Vienam su žmona kitam su žvejyba, žiūrėk ima, ir pasiseka (h)
Image

SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis

Post by SIGUTIS » Sun Mar 02, 2014 8:59 am

PASKUTINĖ (KALENDORINĖ) ŽIEMOS DIENA...

Image

Taip jau sutapo, kad ši išvyka pagal kalendorių yra kaip ir paskutinė žiemos diena nors.......

Žiema jau į pabaigą, o aš atrodo tik tarytum įgaunu pagreitį. Taip jau sutapo, kad šis penktadienis man išpuolė laisvas, o noras žvejoti didžiulis tai ir neiškenčiau, nulėkiau pažvejoti.

Image

Oras nuo ryto ypatingai didelių permainų nežadėjo, bet apie pietus saulutė turėjo išlysti. Nedidelis pliusas ir mažas vėjelis nuteikė mane (gerąja prasme) būsimai žvejybai.
Prie atvykstant jei dar kiek abejojau dėl ledo storio ir užlipimo ant jo tai išvydus vaizdą vietoje viskas stojosi į savo vietas – neliko jokios baimės, kad kur pakraštyje įlūšiu ir pn.
Pasišėrus ir truputį praėjus kuriam laikui pavyko sužvejoti didesnę kuoją. Nuotaika vis gerėjo, o žvejyba ėjosi kaip iš pypkės.

Image

Turiu pasakyti, kad šį kartą dienos normos sužvejoti nepavyko, bet gražių žuvų sužvejojau ne vieną. Veikė tiek jaukas, tiek parinkta avižėlės spalva. Ešerių vėl sužvejoti nepapuolė, kibo vien balta žuvis ir tai kurią pagrinde sudarė kuojos. Na, smagu kada žuvies aktyvumas geras nes kitu atveju veltui sėdėti ir "šalti užpakalį“ būtų tikrai menka romantika. O čia, prašom, štai toks neblogas laimikis.

Image

Pabaigai noriu pasakyti, kad jaukinau juodos spalvos jaukais firmos „SENSAS“ skirtais žieminei žūklei. Na, o masalui šį kartą naudojau net po 2-3 uodo – trūklio lervas vienu metu. Ir viskas kartu paėmus lygtai pasiteisino.
Nežinau kiek kartų dar pavyks užsiropšti ant ledo, bet kol toks jo storis ir kraštai neatitirpę tai manau, kad pažvejoti dar pavyks.

Image

Suprantu, kad su kiekviena diena šylant orams, ledas plonėja, o tai reiškia jog greitai poledinės žūklės sezonas bus baigtas ir pradėsime žvejoti plūdine meškere. Vienus tai varo į neviltį, o kitiems sukelia džiaugsmą, bet tokia yra realybė ir nieko čia nepakeisi. Ne gamta, o žmogus turi taikytis prie gamtos ir jos pateikiamų siurprizų.
Su pagarba visada Jūsų.
Image

Scorpas
nepailstantis žvejoklis

Post by Scorpas » Mon Mar 03, 2014 10:38 am

O aš šiemet žiemą uodo truklio lervų net nepačiupinėjau... :( Kažkaip greitai ta žiema baigėsi. :V Ledui sustorėjus pradžioje norėjosi stintų ir stintelių pagaudyti, o čia p...st ir jau - pavasaris. :P :D
Žvejys žvejui - brolis, bičiulis, draugas!

Arunasbaze
nepailstantis žvejoklis

Post by Arunasbaze » Tue Mar 04, 2014 11:55 am

Scorpas wrote:O aš šiemet žiemą uodo truklio lervų net nepačiupinėjau... :( Kažkaip greitai ta žiema baigėsi. :V Ledui sustorėjus pradžioje norėjosi stintų ir stintelių pagaudyti, o čia p...st ir jau - pavasaris. :P :D
....per ta miega ner kada pagulet,ania? :-] :D
....turku problema,jei i susisaudymus jie ateina su peiliais:)

Post Reply