Grąžtai

Žieminės žūklės mėgejams
Arunasbaze

Re: Grąžtai

Postby Arunasbaze » Mon Jan 30, 2012 9:58 pm

Gal tu ji ne i ta puse suki? :D

Orass

Postby Orass » Tue Jan 31, 2012 6:58 am

nu toks grezimas, kad i kuria puse ir suksi vistiek neims :D net ir naujus peilius uzdejus - (n)
P.S cia tas rusiskas senas.. ne leningrado, o kitaip kazkaip vadinasi.

Arunasbaze

Postby Arunasbaze » Tue Jan 31, 2012 8:45 am

tada peiliuis ne i ta puse uzdejai ;) Nu karoce,nera graztu,kurie visai negreztu,yra netike :S grezejai ir pan

gerasdviratis

Postby gerasdviratis » Tue Jan 31, 2012 9:22 am

Arunasbaze wrote:tada peiliuis ne i ta puse uzdejai ;) Nu karoce,nera graztu,kurie visai negreztu,yra netike :S grezejai ir pan

Bovo toks, Mora vadinosi, 5 rybalke visai negreze.

gerasdviratis

Postby gerasdviratis » Tue Jan 31, 2012 9:25 am

Scorpas wrote:
gerasdviratis wrote:Suds tas Barnaulas. kai paemiau i rankas-lengvas, grezia gerai, bet netinka storam leduoi,o jei dar yra vandens ant ledo....Mirtis jam. Pazistamas suvare per sezona. Jis per savo ta lengvuma per mazai metalo turi ir, rimciau padirbus, susisuka i visas puses, issiklaipo.

Gali būti, kad pakliuvo ne Barnaulo gamybos, o falsifikatas labai jau panašus į orginalą. (+) Aš kaip ir Sigutis turiu 100-nį, kelis komplektus jau peilių sudrožiau, bet kitas metalas dar tvirtas. :P Tik buvau jį įšaldęs eketeje visą šneką, tai kol išlupau,-šiek tiek tikrai apgadinau šneko viršutinę dalį. Aišku, yra geresnių grąžtų, bet ir kainos jų atitinkamai gražesnės (orginalių aišku, o ne jų kitaiskų padielkų už 250 Lt...). :S

Visa esme,kad Sigucio Barnaulas yra starogo obrazca,o mano pazistamo pirktas pernai, tikriausiai naujos technologijos... tai per sezona nusibaige.

Dziedas

Postby Dziedas » Tue Jan 31, 2012 11:58 am

Trečia sezoną suku 100 barnaulą .Kol kas gerai. Pernai pakeičiau viršutini dali i vienaranki( dėl sąnarų ligos) Šiemet per vasara truputi aprūdijo vienas peilis( dėl blogos konservacijos ) ,bet pjauna vistiek gerai. O kadangi mokėjau 90 lt. ,tai manau ....gerai.

valgykitmorkas

Postby valgykitmorkas » Tue Jan 31, 2012 2:23 pm

1993 m. įsigijau "leningradska" už 68 Lt, 12 cm skersmens, tada dar moksleiviui buvo didžiuliai pinigai, kuriuos taupiau ilgai. Gražtas buvo su dviem komplektais peiliukų. Gražtas vis dar veikia puikiai, nepaisant to, kad abiejų komplektų peiliukų nulūžo centriniai smaigaliai po 2-3mm - labai grūdintas ir trapus metalas, dabar tokio nebebūna, todėl ir sako kiti, kad keičia peiliukas kas sezoną ar dažniau. O tuos senus galąsti užtenka porą kartų per sezoną, ir tam užtenka vos vos patobulinti pačių ašmenų kraštelį su marmuriniu galastuvėliu, nereikia jokių "šmirgelių", iki šiol grežia puikiai. Draugelis turi barnaulą su dviejų plokštumų peiliukais, tai žymiai prasčiau grežia, ir barnaulo peilius galąsti reikia vos ne kas trečią žvejybą. O minusai to leningradsko gražto tai rankenų kokybė, sulenkimo mechanizmas. Bet man iki pat šiol laiko. Daug kartų buvau sumanęs isigyti kokią švedišką Morą, bet niekaip neradau argumentų kokie privalumai, kad už juos tiek daugiau mokėti. Aišku yra platus pasirinkimas skersmens, sraigių ilgių, galima prailginti ir t.t. Bet pas mus ledas storesnis negu 60 cm būna tik kas dešimt metų. Beje praeitą žiemą žvejojome Švedijoje, turėjom du barnaulus pasiėmę - atrodo įdentiški, vienodai pagaląsti ir prižiūrėti, vienas grežia gerai, kitas gerokai atsilieka - sukasi vietoj ir negriebia normaliai. Va čia rusų "pramazas" ir yra, kad jie nesugeba kokybės išlaikyti tam pačiam gaminiui. Beje su tuo geriau grežiančiu barnalulu daviau vaizdų prieš vietinius - ledas buvo apie 20-30 cm, sausas, nesluoksniuotas. Švedas stovi, suka savo morą iš lėto. Aš atsistojau, 15 sekundžių ir skylė, dar viena. Švedai tarpusavyje susikalbėjo, žiūri atsisukę :-] . Esmė ta, kad su rusiškais, jeigu jie gerai pagaląsti, gali "paforsuoti" (paspausti) ir greitai daug ekečių pridaryt (sausame lede). Aišku jėgos reikia daugiau, ir sušilt tenka, bet kartais sušilt kaip tik ir reikia. Normalios moros grežia lengviau, bet lėčiau, forsavimas greičio neprideda. O padielkinės moros už 250 Lt iš viso negrežia, scorpas tą gali patvirtinti, aš pats savo akim ir rankom įsitikinau.

gerasdviratis

Postby gerasdviratis » Tue Jan 31, 2012 4:01 pm

Mano Leningradskas pirktas 1983 metais. Visa laime islaikiau originaliu peiliuku komplekta, tai telieka juos pagalasti kas sezona karta ar du. Va sulankstymo mechanizmas-praliotas. Jau visai isklero.Esu keleta karta su kuvalda tiesines, bet tam kartui. Sugalvojau isvis uzvirinti. Nei autobusais , nei traukiniais i rybalka nebevazineju, tai ji lankstyt nera jokio tikslo.

SIGUTIS

Postby SIGUTIS » Tue Jan 31, 2012 4:39 pm

ankščiau turėjau leningradską (buvo rubliai įkalti), bet sunkus rupūžiokas tai po kelių sezonų padovanojau, bet gręžė gerai (y) Dabar nežinau seno pavyzdzio jis ar naujo, bet naudoju šitokį ir esu labai labai patenkintas (y) (y) (y)

Image

Dieve duok, kad visiem taip gręžtų ir toks lengvas būtųImage

saugus

Postby saugus » Tue Jan 31, 2012 5:27 pm

Nezinau, kiek anas tau laikys, jei ir toliau pievoj aketes gresi :-) ;) :-] :H

Return to “Žieminė”