Ritės, kotai, valai, kabliukai ir visa kita...............

Viskas apie žūklę plūdine meškere

Moderator: Balcius35

User avatar
SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis
Posts: 7523
Joined: Wed Aug 11, 2004 4:44 pm
Location: Kaunas

Re: Ritės, kotai, valai, kabliukai ir visa kita...............

Post by SIGUTIS » Wed Nov 18, 2015 6:24 am

Svareliai, plūdės, valai ir visa kita...

Kauno raj. Nevėžis.

Lapkričio antra pusė.


Aprašydamas savo paskutinę išvyką – žvejybą buvau užsiminęs, kad sekantį kartą trumpai parašysiu kokias sistemėles, valus ir plūdes aš naudoju žvejodamas.
Sutarkime iš karto, kad kalbėsime apie kietos fiksacijos plūdes, jų sistemėles bei žvejybą botais (teleskopiniais kotais.)


Image

Sutikite, kad kiekvienas žvejas turi savus įsitikinimus, teorijas, žvejybines paslaptis, sistemėlių ruošimus, plūdžių, svarelių išdėstymus ir pn. Ir kiekvienas šventai įsitikinęs, kad žvejoja būtent teisingiau nei šalia esantis kaimynas. Galbūt, galbūt, nesiimu čia teisėjo vaidmens, o tik noriu išdėstyti savąją teoriją, versiją, pavadinkime tai kaip Jums patogiau.
Taigi kodėl aš prieš slankiojančią sistemą? Trumpai atsakymas nuskambėtų – todėl, kad slankiojanti plūdė žymiai grubesnė nei kietos fiksacijos.
Sutinku, kad mėgėjiškoje žūklėje kada ypatingas jautrumas nėra privalomas, o laimikio svorio skirtumas keliais kilogramais nieko nelemia - galima naudoti įvairius būdus, bet.....
Paimkime tą pačią žvejybą šaltuoju metų laiku –anksti pavasarį arba dabar, vėlyvą rudenį. Žuvis maitinasi, bet masalo ieško ne taip aktyviai, elgiasi pasyviai, o jį suradusi ne visada iš karto atakuoja. O čia ir praverčia kartais itin mažos (pagal aplinkybes) keliamosios galios plūdės. Jei aukšlės, kita smulki žuvis man netrukdo žvejoti tuomet galima ir didesniame gylyje ieškant žuvies naudoti nedideles plūdes. Tą aš ir darau.
Žinoma, kad viskas turi būti išlaikyta proporcingai. Aš juk esant didesniam gyliui ir stipriai srovei nenaudoju gramo plūdės arba stovinčiame vandenyje nededu 10gr. burbulo.
Grįžtant dar prie slankiojančios plūdės noriu pasakyti, kad jos panaudojimas sąlyginai būna efektyvus tuomet kada žvejas neturi galimybių rinktis ir naudoja trumpą meškerykiotį, o gylis viršija jo ilgį. Tačiau jei jau prakalbome apie kotų ilgius tai tam tikram atstumui ir gyliui reikėtų turėti atitinkamą botą kurių ilgis gali būti ir 12m. Didesniame gylyje esančių žuvies aš jau niekada neieškau, o tenkinuosi mažesniais gyliais.


Image


Žvejodamas dažnai su draugu iš ilgametės praktikos jau žinodamas savo kotų galimybes upes renkuosi su gyliais kurie neviršija 6m. Tokiose upėse kaip Nemunas, Neris, Nevėžis, Skirvytė, Mingė, Aukštumalė, Veižas būtent ir vyrauja tokie gyliai (su tam tikrom išlygom), o jei kalbėti apie Dubysą, Šyšą, Jiesią, Gėgę, Leitę ar panašias upes tai jose vyrauja ženkliai mažesni gyliai. Štai vykdamas žvejoti ir atsirenku kur ir kokio ilgio kotas man bus reikalingas.
Kalbant apie ežerus, tvenkinius ir kt. stovinčius vandenis naudoju irgi tą pačią metodiką – kiekvienam telkiniui savas meškerės ilgis.
Jei kalbėti apie svarelius tai juos aš išdėstau trejopai nors būdų yra begalės, bet man priimtiniausi šie. Pats paprasčiausias būdas tai svarelių sustūmimas į vieną vietą. Tai naudoju tuomet kai reikia greitai „nusodinti“ masalą esantį ant kablio. Kiti du būdai kažkiek tarpusavyje panašūs. Darydamas iš svarelių girlendą arba vieną svarelį pakeldamas arčiau plūdės, o kitus nuleisdamas pagrindiniu valu iki jungties su pavadėliu aš vadovaujuosi tuo, kad man reikia jog masalas skęstų kiek lėčiau.
Dažnai iškyla klausimas dėl svarelio užspaudimo ant pavadėlio. Čia vėlgi elgiuosi pagal situaciją. Varžybose jo nededu, o žvejodamas savo malonumui kartais eksperimentuoju.
Tiek draugas, tiek aš retai kada liekame be laimikio nes visuomet žvejodami neužsisėdime ties viena sistema ar žvejybos būdu, bet esame nuolatiniame ieškojime ar eksperimentavimo situacijoje. Juk kur daugiau kitur galima viską išbandyti jei ne žvejojant savo malonumui ar ne treniruotėse prieš varžybas?
Kalbant apie valus tai juos šaltuoju metu ploniname iki maksimumo ir jei reikia dedame net 0.06mm pavadėlį. Visuomet stengiamės pateikti žuvims masalą kuo natūraliau, kad musės lerva ar sliekas įmestas į vandenį skęstų kuo lėčiau, natūraliau ir taip viliotų žuvis.
Dėl pavadėlio ilgių galima ginčytis kiek norime, bet išvados, taisyklės vieningos nebuvo, nėra ir nebus nes kiekvienas atvejis turi savas subtilybes. Kartais dedu vos ne metro siekiantį pavadėlį, o kartais tenkinuosi iki 10cm ilgio valu. Taip elgiuosi todėl, kad kartais reikia jog pavadėlis lėtai skęstų, kartais, kad lėtai plazdentų arti dugno ir atvirkščia , kad būtų „prispaustas kuo arčiau dugno ir taip viliotų žuvis.
Žodžių kiek žvejybų, tiek vienokių ar kitokių situacijų. Stengiuosi visada prieš pradėdamas žvejoti „perskaityti“, nuskanuoti dugną, o susiradus sau patogią vietelę ten pajaukinti žuvis. Išimtis būna tuomet kada žvejoju ne vieną kartą gerai man žinomoje vietoje. Tuomet žvejyba kiek palengvėja nes belieka tik pasikoreguoti, reikalui esant gylį ir galima pradėti žvejoti.

Image

Visada su draugu stengiuosi atrasti kažką sau naudingo, kiek galima geriau „perkąsti“ vieno ar kito telkinio paslaptis, gudrybes. Ir paskutinė mano žvejyba su draugu Alvydu taip pat buvo sėkminga. Žuvys vis dar aktyvios, po truputį domėjosi mūsų masalais, o skiaurės po truputį pildėsi laimikiu. Tai pasiekiama tik nuolat tobulinant, gilinant savo žvejybos įgūdžius, žinias.
Žinoma, kartais nutinka taip, kad įspėti naujai atrasto vandens telkinio visų niuansų nepavyksta ir tada laimikiai būna minimalūs ar labiau nei kuklūs. Todėl linkiu visiems domėtis žvejybos naujovėmis, plėsti savo patirtį ir stengtis, kad atvykus prie naujo vandens telkinio netektų grįžti namo nesušlapinus skiaurės.
Su pagarba visada Jūsų.....
Image

Žveju ne tampama, o gimstama....

Edas
naujas žvejoklis
Posts: 14
Joined: Sat Nov 06, 2010 8:10 pm
Location: Kaunas

Re: Ritės, kotai, valai, kabliukai ir visa kita...............

Post by Edas » Sat Apr 30, 2016 11:18 am

Kolegos gal galit parekomenduot kokia bolonine meskere 7m arba 8 m , kad butu geras kainos/kokybes santykis ?

User avatar
SIGUTIS
žvejoklių žvejoklis
Posts: 7523
Joined: Wed Aug 11, 2004 4:44 pm
Location: Kaunas

Re: Ritės, kotai, valai, kabliukai ir visa kita...............

Post by SIGUTIS » Sun May 01, 2016 5:14 am

Ką čia daug patarsi - užsisakyk pagal katalogą (H-) Ten ir charakteristika bus aprašyta ir daiktas naujas (h)
Image

Žveju ne tampama, o gimstama....

User avatar
Balcius35
nepailstantis žvejoklis
Posts: 2663
Joined: Fri Aug 06, 2004 3:26 pm
Location: Siauliai

Re: Ritės, kotai, valai, kabliukai ir visa kita...............

Post by Balcius35 » Mon May 02, 2016 7:17 am

8 metrų boloninės nejimčiau, manau bus sunkoka ir nepatogi, per akis yra 6-7 metrų.
Karoch treningai su 3-jom juostikem yr jega!

AZY
naujas žvejoklis
Posts: 47
Joined: Tue Oct 15, 2013 4:44 pm

Re: Ritės, kotai, valai, kabliukai ir visa kita...............

Post by AZY » Wed May 04, 2016 8:16 am

Optimalus variantas daugumai upių - 7 m.

Aš prieš kelis metus išsirinkau ir sėkmingai naudoju ne patį brangiausią, bet labai gerų parametrų Colmic Baviera.
Yra naujesnis jo variantas - Baviera Pro. Užmetimas iki 20 gr, sveria 320 gr.

https://issuu.com/bestpesca/docs/colmic ... 8/10792068

https://www.bestpesca.com/trabucco/caba ... -20gr.html

Šioje internetinėje parduotuvėje galima pasižiūrėti įvairių gamintojų, įvairių modelių, įvairiai pinigų sumai.

bligas
naujas žvejoklis
Posts: 1
Joined: Fri Dec 02, 2022 2:51 pm
Contact:

Re: Ritės, kotai, valai, kabliukai ir visa kita...............

Post by bligas » Fri Dec 02, 2022 2:56 pm

Sveiki visi,

noriu paklausti dėl slankiojančių svarelių. Kai kuriose sistemose jie naudojami tarp dviejų užspaudžiamų svarelių - kokia tuomet yra to slankiojimo paskirtis?

Aš jį naudoti pradėjau, kai kažkas patarė dėl valo ir pavadėlio susipainiojimo. Ir iš tiesų, valo susipynimas tapo itin retas. Tai dabar kokia prasmė yra iš to slankiojančio svarelio - jautrumas, spec. balansavimas ar kas?

Ačiū

Post Reply